Mimowolne ruchy gałek ocznych i głowy (źle dobrane leki?)

napisał/a: Margo74 2010-12-13 19:38
Witam, Mój 4 letni syn bierze lek przeciwzapalny Neplit (wziewy 2x1). Lekarz dołożył mu Diffumax (wziewy), Hardic (tabletki), Buderhin (Budesonid) w aerozolu do nosa oraz Claritine.
Po tych lekach u dziecka zaobserwowałam mimowolne ruchy gałek ocznych i głowy ...zupełnie tak, jak by chciał popatrzeć za plecy nie odwracając głowy. Po odstawieniu leków (Diffumax) i Hardic objawy jakby trochę się zmniejszyły ale nie ustąpiły całkowicie.
Moje pytanie jest takie: Czy lek Buderhin , który jest glikokortykosteroidem o silnym miejscowym działaniu przeciwzapalnym i przeciwalergicznym może działać też na układ nerwowy powodując w/w objawy??
Wiem ze sterydy odstawia się stopniowo zmniejszając dawki. Ja już dziś jestem gotowa odstawić ten lek całkowicie..
Lekarz powiedział, że pierwszy raz spotkał się z taką reakcją na w/w leki. Najwyraźniej nie widzi problemu ...
Co robić?
napisał/a: Margo74 2012-03-05 20:25
witam, ponieważ minęło już sporo czasu od ostatniego mojego wpisu w tym temacie, spieszę z informację iż w/w problemy które miałam z dzieckiem ustąpiły. Pani doktor na wizycie powiedziała, żeby po prostu nie zwracać uwagi na to, co robi dziecko (mimowolne ruchy gałek ocznych)a już na pewno nie mówić mu o tym, żeby przestało, ponieważ takie zachowanie jeszcze bardziej skłania je do takich że tak napiszę tików. I poskutkowało :) Nie było to na tle neurologicznym. Wszystko wróciło do normy :)
pozdrawiam ciepło