Mikro opiłki metalu na gałce ocznej - objawy ,pilne

napisał/a: kudii 2015-01-10 23:10
Witam Państwa,Dziś o godzinie 19 nieświadomie rzucono mi w oko opiłkami z piłowania metalu (z urządzeń precyzyjnych do obróbki) przetarłem oko i było dalej w porządku zająłem się dalszą pracą,lecz teraz po ok. 3.5 godziny przypomniałem sobie o tej przygodzie i zaczęło mnie to oko konkretnie pobolewać ,tak jakby było już bardzo zmęczone i mam uczucie ciężkiej powieki,przy zamknięciu powieki odczuwam bardzo delikatny ból,nie mam pojęcia czy jest to tym spowodowane,myślę,że jakby dostały sie opiłki do oka zaczęłoby odrazu boleć i musiałbym bezpośrednio kierwać sie do szpitala.Bardzo prosze o pomoc,nie wiem co czynić.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-01-11 07:19
Tutaj nie ma co się zastanawiać, tylko pilnie szukać okulisty.
napisał/a: kudii 2015-01-11 09:25
Dzisiaj chyba pojadę dla własnego spokoju,mam takie uczucie jakby ktoś wcisnął mi oko ręką ,czuję ciśnienie i co jakiś czas przy mrugnięciu czuje ból nerwowy
napisał/a: kudii 2015-01-11 17:41
Czy stosowanie samego leku tobrosopt ,a odrzucenie takiej maści będzie dawało też różnoznaczny efekt ,po co jest przepisywana maść (nazwy nie pamiętam) ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-01-11 17:47
Byłeś u okulisty?
napisał/a: kudii 2015-01-11 20:15
Jednak nie zdecydowałem się z namową innych bliskich,jutro planuję wziąść wolne i w porannych godzinach na spokojnie pojechać,obecnie odczuwam jakby wysokie ciśnienie w oku,które wywiera na ścianki i odreagowują słabe nerwobóle.
Oglądała to osoba postronna i zauważyła rysę na gałce ocznej,jakby coś zdjęło błonkę naoczną(przepraszam za błędy w nazewnictwie).
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-01-11 21:10
No to nie wiem dlaczego pytasz o antybiotyk, jak Ty nie masz infekcji bakteryjnej tylko ew. uszkodzenie mechaniczne.
napisał/a: kudii 2015-01-11 21:36
Pan Doktor w szpitalu wojewódzkim przepisał mi te krople i jakąś maść,chyba profilaktycznie zapobiegawczo.

Z tego co gdzieś przeczytałem to nie musi boleć ,aby było uszkodzenie i opiłek w oku.
napisał/a: kudii 2015-01-13 16:52
Nie wiem ,ale napiszę, że chyba zlokalizowałem to co mnie tak haratało przy mruganiu,były to dwa pęcherzyki wodne na dolnej powiece ,na jej krawędzi wewnątrz,roztarłem i magicznie przeszło,obecnie nic nie odczuwam ,żadnych skutków.Co to może być szukałem tego na internecie ,ale nic o tym nie piszą,jak zapobiegać i od czego to.