migrena i wynik TK

napisał/a: katsue 2015-02-04 13:18
Witam,
mam 26 lat, od kilku lat mniej więcej od trzech boli mnie głowa. Na początku były do zwykłe bóle głowy, później przeszły w bóle migrenowe. Wiem, kiedy będę mieć ból głowy, na początku kręci mi się w głowie, później zaczyna mnie boleć, towarzyszą temu mdłości, denerwuje mnie każdy dźwięk, zapach, światło. Muszę się położyć do łóżka i są takie momenty, że nie mogę się ruszać, bo każdy mniejszy ruch powoduje nasilenie bólu głowy. Przy tym wszystkim wymiotuje i mam krwotoki z nosa. Byłam u neurologa, na razie leczę się powiedzmy eksperymentalnie, bo nie wiadomo na jaki lek mój organizm dobrze zareaguje. W zeszłym tygodniu miałam kolejny atak migreny, zemdlałam i trafiłam na pogotowie. Dostałam uzupełnienie płynów dożylnie i zastrzyk przeciwbólowy z ketonalem. Kolejną wizytę mam za miesiąc, a teraz byłam na badaniu TK i mam wynik. Chodzi mi o to, żeby ktoś mi ten wynik rozszyfrował:

"poszerzenie przymózgowych przestrzeni płynowych do ok. 5 mm obustronnie w okolicach czołowych i na sklepistości. poza tym tkanka mózgowia, przestrzenie płynowe oraz struktury kostne w badaniu TK bez uchwytnych zmian. obszarów patologicznego wzmocnienia kontrastowego w badaniu TK nie uwidoczniono."

Z góry dziękuję.