Migdały podniebienne operacja /kilka pytań po zabiegu

napisał/a: Sapok 2013-10-15 00:04
Witam mam 27lat, problemy z gardłem zaczęły się od grudnia 2012r i tak na przełomie grudnia i maja brałem różne antybiotyki takie jak augmentin, zinat, fromilid - chyba, - climdamicina mip600 nazw mogę dobrze nie pamiętać) w maju zapisałem się na podobno "nowatorską metodę" zamrażania migdałów i tak po 7 zabiegach zabrażania miałem spokój na jakiś miesiąc następnie lipiec sierpień brałem augmentin i zinnat. Nic mi nie pomagało zdecydowałem się zatem na wycięcie migdałów.

Różne czytałem opinie o wycinaniu jedni pisali że łatwo przechodzili inni gorzej u mnie to nie wyglądało zbyt dobrze.

Po położeniu się do prywatnej kliniki oczekiwałem na operacje i tak

- po wybudzeniu z narkozy kilka razy zemdlałem
- miałem około 4-5 wymiatów krwią do tego stopnia że lekarz powiedział że jeszcze jeden taki przypadek i kładę się na stół ponownie
- czasami się to widzi ja widziałem strach w oczach lekarza jak zaglądał mi w gardło po zabiegu
- miałem 2 razy z tego co pamiętam przetaczaną krew i chyba 2 razy jakieś osocze
- popłoch był straszny na sali po zabiegu co chwilę mi się urywał film i się budziłem, ciśnienie jakie widziałem na ekranie urządzenia to chyba 59 lub 69 na 40
- teraz jak mi zeszła częściowo opuchlizna widzę że za przeproszeniem gardło mam pozszywane "jak po wypatroszeniu" na szczęście tylko z jednej strony.


Mam kilka pytań bowiem do kliniki mam 250km od domu.

- pojawiły mi się dzisiaj skrzepy z krwi od strony szwów czy powinienem udać się do lekarza operacyjnego czy to nic grożnego i mogę normalnie przeczekać tydzień do planowanej wizyty kontrolnej, lekko czasami pluje krwią?

- antybiotyki leki na krzepnięcie mam na 10dni a wizyta jest po 14 dniach czy powinienem w tej sprawie skontaktować się wcześniej z lekarzem?

Żeby było tego mało dodam że tydzień przed zabiegiem zdjeli mi gips z nogi (złamanie kości śródstopia) mam skierowanie na rehabilitacje laseroterapia, krio i chyba magneto czy mogę jak się poczuję lepiej przystąpić do "naprawy nogi" czy przeczekać te migdały jak tak to ile proszę o poradę

zapomniałem jeszcze dodać że od 2 dni pojawił mi się ból ucha i zaczyna się on nasilać
napisał/a: ~Anonymous 2013-10-15 16:27
Pewnie przecięli ci żyłę i dlatego do tego doszło. Normalnie wymiotuje się tylko raz krwią a jeśli u Ciebie wystąpiły dalsze wymioty to oznaczało krwawienie pooperacyjne. Ból uszu jest normalny. Jeśli występują krwawienia lepiej to skontrolować ale w najbliższym oddziale laryngologicznym. Dłuższy okres przyjmowania antybiotyku jest nie potrzebny. Jakikolwiek wysiłek przez 14 dni jest zabroniony. Zaczekaj z rehabilitacją. Staraj się jeść by ścierać nalot. Kiedy miałeś zabieg? Pozdrawiam.
napisał/a: Sapok 2013-10-15 17:57
dzisiaj jest 6ty dzień po zabiegu, muszę jechać na ketanolu wtedy mnie nic nie boli próbowałem inne środki przeciw bólowe to działają tylko przez krótki czas a tutaj 2 tabletki na dobę i nie ma bólu, dzisiaj już nie widziałem w gardle "strupa z krwią" po południu w ślinie też jest mniej krwi
napisał/a: ~Anonymous 2013-10-15 18:09
Jeśli wszystko w porządku to czekaj na wizytę. Około 8 dnia bóle powinny ustąpić. Naturalnie przełykając będą jeszcze występować.Mam nadzieję że włączyłeś przy antybiotyku probiotyk by nie zaburzyć flory?
napisał/a: Sapok 2013-10-15 21:30
tak biorę osłonowe 2h po antybiotyku, dzięki za porady
napisał/a: Sapok 2013-10-17 04:00
dzisiaj w nocy wystąpiło to co zapowiadał lekarz po około tygodniu po zabiegu "odezrwanie strupów" znowu pojawiły się krwawienia jak nie przejdzie jade do szpitala
napisał/a: Sapok 2013-10-17 14:01
krwawienia były na tyle silne że trzeba było na nowo szyć, bo podobno stare szwy puściły zabieg przy znieczuleniu miejscowym ból jest nie do wytrzymania