migdałki u dziecka

napisał/a: Antosia2007 2012-07-27 09:11
witam. Moja córeczka (4,5) od trzech miesięcy ma powiększony 3migdałek (pozostałe są również dość duże).Od dwóch miesiecy dostaje immunotrofinę (5ml wieczorem), otrzymała trzy dawki ismigenu (ostatnia dawka skończona 15 lipca).Od dwóch tygodni zaczęła lekko pochrapywać tzn.trzy chrapnięcia i zaczyna oddychać normalnie, oddycha przez nosek ale z otwartymi ustami i przybiera gapkowatą minę.Czy to pochrapywanie może byc efektem szczepionki mam wrażenie że migdały się powiększyły. Słyszy prawidłowo, raz chorowała na anginę, katary od kiedy poszła do przedszkola pojawiają się dość często ale nie są uciążliwe.Panie doktorze poproszę o sugestię co jeszcze mogę zrobić aby zaoszczędzić dziecku zabiegu?Nasz laryngolog w regionie jeszcze przed zbadaniem dziecka zalecił usunięcie 3 migdałka.Czy mogę podawać również Lymphomiozot (jeśli tak jakie dawkowanie) razem z Immunotrofiną? co Pan proponuje w takim przypadku?czy usunięcie jest koniczne?
pozdrawiam
napisał/a: Peter 2012-07-31 13:19
Można dołączyć lymphomyosot (2 razy dz. 1 tabl.). Możliwe, że szczepionka spowodowała dalsze powiększenie migdałków. Jeśli nie będzie poprawy, to pozostaje usunięcie, co nie jest dobrym rozwiązaniem, ale może okazać się konieczne.
napisał/a: Antosia2007 2012-08-01 18:25
Panie Dr a jak to się ma do kropli Lymphomyosot?Przypomnę że ma prawie 5lat waży 16,300.
Dziękuję.
napisał/a: Peter 2012-08-02 13:03
Antosia2007 napisal(a):Panie Dr a jak to się ma do kropli Lymphomyosot?Przypomnę że ma prawie 5lat waży 16,300.
Dziękuję.

Nie bardzo rozumiem, w czym problem. Powyżej podałem dawkowanie tego preparatu stosownie do wieku dziecka.
napisał/a: Antosia2007 2012-08-03 09:16
Panie dr przepraszam że zawracam głowę, chodzi o to że mam zakupione dwie buteleczki kropli.A czy w tabletce są skuteczniejsze?
napisał/a: Peter 2012-08-03 09:18
Antosia2007 napisal(a):Panie dr przepraszam że zawracam głowę, chodzi o to że mam zakupione dwie buteleczki kropli.A czy w tabletce są skuteczniejsze?

Ok. Nie załapałem ;)
Krople należy podawać w ilości 10 kropli 2 razy dziennie.
Skuteczność kropli i tabletek jest taka sama. Może chodzić tylko o kwestię alkoholu (krople) lub laktozy (nietolerancja). Krople w przypadku dzieci można rozcieńczać niewielką ilością wody.
napisał/a: Antosia2007 2012-08-03 09:27
Ale Pan jest szybki Panie Dr.Ja bez kawy rano też ciężko łapie :)
Panie dr czy to są już wszystkie obcje żeby obkurczyc te migdały? A jak długo mogę dawać immunotrofinę?
pozdrawiam
napisał/a: Peter 2012-08-03 12:56
Są jeszcze inne, ale bardzo kłopotliwe.
napisał/a: Antosia2007 2012-08-03 13:41
:) to znaczy? Panie dr co ja jeszcze mogę zrobić? czy jeszcze jakieś leki? i co z tą immunotrofiną?
napisał/a: Peter 2012-08-07 09:47
Antosia2007 napisal(a)::) i co z tą immunotrofiną?

Można stosować nieprzerwanie do max. 3 msc.
Co do innego leczenia, to jest ono w postaci zastrzyków, które należałoby kupić za granicą np. w Niemczech.
napisał/a: Antosia2007 2012-09-21 17:05
witam
Panie Dr od 8 tyg podawałam dziecku 5 lat Lymphomyosot (teraz mamy drugi tydzień przerwy), migdały nieznacznie obkurczyły się, ładnie oddychała w nocy do momentu kataru który trwał tylko 3 dni ale pozostała mowa nosowa, i zaczęła oddychać ustami .Panie dr co dalej w takiej sytuacji ?Mam możlwość zakupu imupretu czy jest skuteczniejszy?I co Pan sądzi na temat Tonsilotrenu?pozdrawiam i dziękuję
napisał/a: Antosia2007 2012-10-01 13:35
Panie Peter ponawiam prośbę o odpowiedź

Panie Dr od 8 tyg podawałam dziecku 5 lat Lymphomyosot (teraz mamy drugi tydzień przerwy), migdały nieznacznie obkurczyły się, ładnie oddychała w nocy do momentu kataru który trwał tylko 3 dni ale pozostała mowa nosowa, i zaczęła oddychać ustami .Panie dr co dalej w takiej sytuacji ?Mam możlwość zakupu imupretu czy jest skuteczniejszy?I co Pan sądzi na temat Tonsilotrenu?pozdrawiam i dziękuję