migdałki i chrypka i inne kłopoty u dziecka

napisał/a: wasylkap 2014-09-24 22:28
Proszę o podpowiedź gdzie szukać przyczyny kłopotów zdrowotnych u mojej 4 letniej córki.
Córka na początku września miała usunięty trzeci migdał i podcięte boczne. Miałam wielką nadzieję, że skończą się nasze kłopoty. Córka świetnie śpi, przestała chrapać - to wielki plus. Niestety pozostała chrypa i katar :( Katar dziwny, niezalegający, nie lejący się z nosa. Córka tylko żali się, że ma go w buzi i rzeczywiście poproszona wypluwa wydzielinę. Po przepłukaniu nosa solą fizjologiczną jest w stanie wydmuchać katar / wydzielinę.
Boję się, że sytuacja ta znowu doprowadzi do przerostu migdałka. Nie mam pojęcia czy to infekcja - ale katar gęsty, czasem jest czasem brak.
Córka boryka się również z zapaleniem miejsc intymnych - ciągle nawracających oraz niestety ostatnio przyplątały się owsiki. Nie wiem czy to z osłabienia pooperacyjnego bowiem kłopoty -te pojawiły się po operacji. Dodatkowo męczy mnie ta nieustanna chrypka i katar.
Czy to wszystko można jakoś połączyć. Czy po prostu mamy pecha i dotykają nas ostatnio różne przypadłości.
Pomóżcie co zbadać i sprawdzić, bo męczymy się obydwie.
napisał/a: Kajson 2014-09-30 15:11
My co prawda na razie dopiero borykamy sięz trzecim migdałkiem u syna, ale nasza droga do samej diagnozy była dość wyboista, bo zaliczyliśmy kilku kiepskich pediatrów, potem kilku średnich laryngologów, po czym trafiliśmy z dzieckiem u dr Michalika w centrum medycznym MML i od razu wszystko się zaczęło pomału wyjasniać. Nie wiem skąd jesteś, ale radzę pójść z córą do jakiegoś dobrego i znanego laryngologa, bo jak po wycięciu migdałków ciągle macie problemy to lepiej iść do kogoś sprawdzonego, żeby spojrzał na sprawę szerzej.