Migdałki a podwyższona tempera

napisał/a: Zygfryd1 2014-09-26 17:55
Witam. Mam od 2 lat podwyższoną temperaturę ciała od 37.2C do 37.7C cały czas codziennie i nie najlepiej się przy tym czuję. Byłem u lekarza i zdiagnozował mi problem z migdałkami. O to co napisał: migdałki podniebienne małe, schowane w kryptach, z wysiękiem o cechach przewlekłego zapalenia. Do rozważenia tonsillectomia. Lekarz mi nie powiedział tego, po niedzieli pojadę prywatnie, ale powiedzcie mi proszę, czy to może być przyczyna tej podwyższonej temperatury i złego ogólnego samopoczucia?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-09-26 18:56
W moim przypadku tak było. Około 1-2 lat miałem podwyższoną temp. zawsze lekko podwyższona jak u Ciebie. Migdałki miałem mega brzydkie (powiększone z kryptami) po ich wycięciu temp. wróciła do normy. W moim przypadku decyzja o usunięciu migdałków była jedną z najtrafniejszych jakie podjąłem.
napisał/a: jacekss 2014-09-26 23:39
A miałeś robiony wymaz z migdałków? U mnie podobnie sytuacja wygląda: od ponad 1,5 roku mam codziennie 37.0 - 37,3 czasem 37,5.
U mnie w migdałkach siedzi paciorkowiec gr. G. Lekarze twierdzą że migdałki nie są w takim stanie który sugerowałby zabieg i że bakteria też nie jest jakaś bardzo zła. Miałem prostowaną przegrodę i zabieg na zatoki FESS i temperatura nadal podwyższona.
Jakie objawy masz na myśli pisząc: złego ogólnego samopoczucia?
napisał/a: Zygfryd1 2014-09-27 15:49
Miałem wymaz gardła, ale nie wiem czy to jest to samo.

Ogólnie właśnie podwyższona temperatura, częsty ból głowy, osłabienie, nietolerancja duszności zwłaszcza jak okna są pozamykane, na powietrzu dużo lepiej się czuję no i problemy z koncentracją na dłuższy czas, nie potrafię długo nad czymś wysilającym siedzieć, no ale pewnie to jest konsekwencja powyższych objawów.
napisał/a: jacekss 2014-09-27 22:59
Wyszło Ci coś na tym wymazie z gardła?
U mnie problemy z koncentracją też są, często też z pamięcią, kojarzeniem faktów.
napisał/a: Zygfryd1 2014-09-28 19:25
Z badanej próbki wyhodowano następujące drobnoustroje:
1. Streptococcus spp z grupy viridans wzrost liczny
2. Staphylococcus aureus MSSA wzrost nieliczny