Migdalki a gronkowiec zlocisty

napisał/a: yolanda86 2014-04-03 20:51
Witam.Mam taki problem od okolu tygodnia utrzymuja sie mi objawy nudnosci, bol migdalkow(od 2 lat przewlekle na nie choruje)uczucie roznych lekow, dusznosci oraz trudnosci z przelykaniem .Rok temu wykryto podczas wymazu szczepy gronkowca zlocistego.Lekarz laryngolog stwierdzil ze wiekszosc ludzi ma taka bakterie a mnie zaczynaja niepokoic te objawy i niewiem jak teku zaradzic szczegolnie ze za 4 tygodnie mam miec planowany zabieg usuniecia migdalkow.Prosze o porade w tej sprawie.Pozdrawiam Mariola
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-04 22:51
Moim zdaniem nudności i bóle mogą być wynikiem refluksu na tle nerwowym. Pozdrawiam.
napisał/a: yolanda86 2014-04-05 18:47
Skoro to na tle nerwowym to jak mam wytlumaczyc utrzymujacy sie stan podgoraczkowy, spuchnieta lewa czesc wezlow oraz gesta biala wydzielina poza tym nie moge jesc nic slodkiego bo zaraz mnie mdli..
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-05 18:54
Miałam na myśli to:
"Mam taki problem od okolu tygodnia utrzymuja sie mi objawy nudnosci, bol migdalkow(od 2 lat przewlekle na nie choruje)uczucie roznych lekow, dusznosci oraz trudnosci z przelykaniem"

Przechodziłam to samo przed zabiegiem usunięcia migdałków... Pozdrawiam.
napisał/a: yolanda86 2014-04-06 02:35
Aha no wiadomo zabiegiem sie troche denerwuje ale mnie martwia te inne objawy ..
napisał/a: xdmichal 2014-04-19 23:53
Ja jestem po wycięciu i narazie jest tragedia, stany podgorączkowe wyższe są. Jak chcesz to zobacz mój temat http://commed.polki.pl/gronkowiec-zlocisty-vt93194.html w nim będę pisał czy coś się polepszyło bo teraz chyba za wcześnie oceniać, jestem parę dni po zabiegu.
Z kolei widzę u ciebie,że duszności występowały. Tego nie miałem. Jeśli migdałki są powiększone to powodują duszności z tego co wiem, by musiał ci lekarz powiedzieć czy są powiększone najlepiej. Zabieg nie jest taki zły, gorzej potem z bólem trzeba brać tabletki, albo dożylnie przeciwbólowe żeby dało radę jakoś jeść i funkcjonować.

Nie chce straszyć tym postem, że nie ma u mnie poprawy narazie, ale jak masz duszności to jest dość poważny powód żeby usunąć migdałki, więc na jedno napewno pomoże.
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-20 09:10
xdmichal napisal(a): ale jak masz duszności to jest dość poważny powód żeby usunąć migdałki, więc na jedno napewno pomoże.

Czym tą tezę podeprzesz??
napisał/a: xdmichal 2014-04-20 09:33
To znaczy przed tym napisałem tym zdaniem napisałem, żeby lekarz to ocenił i chodziło mi o to żeby ocenił, że są na tyle duże żeby powodowały jakieś problemy oddechowe. No źle napisałem, nigdy nie można być 100% pewnym żeby to pomogło. No ale jeśli są bardzo duże, jeszcze w nocy jak się na plecach ktoś położy, język do tylu lekko się cofnie i jest minimalne przejście tylko na powietrze i to jest już groźne, ale to moje zdanie tylko nie jestem lekarzem.

Rzeczywiście, źle się wyraziłem. Trzeba wpierw ustalic czy to napewno jest od migdałków, wtedy można coś mówić.