Migdał, ropień...?

napisał/a: ubihondka 2013-03-02 21:21
Witam
od poniedzialku 25,02 zlapal mnie kaszel i ogromny katar
trzyma mnie az do dzisiaj ,natomiast od wczoraj boli mnie przy przelykaniu gardlo z jednej strony.
Jako ze na anginy ropne choruje co jesien wiosna tak teraz zlapal mnie szok bo nie ma zadnych nalotow na migdalach ,nie ma goraczki zadnej , nie bola mnie miesnie .Tylko katar dobija bol gardla i kaszel
Popatrzylam w migdalki a one sa bardzo przekrwione a lewy migdal bardzo powiekszony.Dzisiaj rano jak wstalam to wlasnie lewa strona bardzo mi urosla po czym teraz wieczorem zmalala
Prosze o wiadomosc czy to moze byc ropien czy powiekszony migdal tak bardzo ?
zaznaczam ze miesnie nie bola goraczki brak
ale panikuje czy to ten ropien :(
bardzo prosze o wiadomosc
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-03-02 21:24
Płucz gardło roztworem wody i wody utlenionej i żuj goździki, powinno pomóc, jak do poniedziałku nie minie, idź do lekarza.
napisał/a: ubihondka 2013-03-02 21:26
Serdeczne dzieki ,nie sadzilam ze tak expressowo bede miala odpowiedz
Prosze jeszcze tylko o info czy to jest ropien ?
pozdrawiam i dzieki djfafa
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-03-02 21:29
No a skąd my to mamy wiedzieć nie widząc tego? ;)
napisał/a: ubihondka 2013-03-02 21:30
a jak go mozna poznac w buzce ?
napisał/a: ubihondka 2014-04-28 11:05
Witam
Czy kazda angina ropna to bole dreszczy , goraczka ,bole glowy ?
Mam dziwny przypadek od wczoraj boli mnie przy przelykaniu prawy migdal. Na migdalku widac 2 kropki biale wskazujace jakby ropna angine ktora ostatni raz mialam z 2 lata temu .
Tylko ze dzisiaj ten bol jest juz maly i nie wiem moze przez to ze plucze roztworem soli z woda
ale dziwi mnie to ze zawsze mialam goraczki pod 39 stopni bole kostne i ogromne dreszcze.
a od wczoraj czuje sie bardzo dobrze ,poza tym bolem podczas przelykania i bialymi nalotami . Czy to moze byc angina ropna ?
pozdrawiam i prosze o wiadomosc
napisał/a: Ramadik001 2014-04-28 12:05
Gdybyś miała angine ropną to byś to z pewnością czuła, to nie jest zwykły "ból" gardła. Kup sobie może chlorchinaldin, i jeżeli masz często problemy z gardłem to może warto wykonać wymaz z gardła. Badanie kosztuje około 20-30 złoty, powinno sie czekać minimum 3 dni. Jeżeli często płukasz wodą z solą to może to dodatkowo podrażniać gardło.
napisał/a: ubihondka 2014-04-28 12:14
No wlasnie ,nie bylam do zycia tylko lozko i wygrzewanie sie ,a jak koldra nie pomagala to maxymalnie goraca woda i lezenie przez godzine taka zawsze wyziebiona bylam
a teraz 36,2 wczoraj wieczorem mierzone ,dzisiaj siedze w pracy czuje sie dobrze ,tylko ten bol gardla i nalot bialy
dziwne ale dziekuje bardzo ,zakupie to co polecacie
pozdrawiam
napisał/a: Ramadik001 2014-04-28 12:23
Wiesz, jeżeli bóle gardła są uporczywe i są czesto, to warto zrobić wymaz z gardła, bo płukanie gardła i ssanie tabletek to jak walka z wiatrakami jeżeli masz bakterie w gardle :)
napisał/a: ubihondka 2014-04-28 12:44
eee bolow gardla nie miala juz z 2 lata, Anginy ropne mialam co pol roku jesien / wiosna no a potem wlasnie przyszla 2 letnia przerwa w anginach. I dopiero w niedziele rano (wczoraj poczulam ostry bol przy przelykaniu) dopadla mnie w/w sytuacja
Wymaz robilam ok 2 lata temu i wykryto mi jakiegos paciorkowca po czym dostalam serie antybiotykow.
Co prawda po tym wymazie i pozarciu kolejnej dawki antybiotykow od tego momentu do dzisiaj 2 lata spokoju
Zaczelam rowniez okolo 1,5 roku temu pic po 3 lyzki oleju lnianego codziennie rano i myslalam ze koniec z anginami
no i wlasnie wczoraj ten dziwny bol i 2 biale grudki na migdalem ,ale bez goraczki i bolow kostnych wiec zdziwiona jestem co mnie dopadlo
pozdrawiam
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-28 14:32
Równie dobrze może to być wirus.Pozdrawiam.
napisał/a: ubihondka 2014-04-28 14:48
czy taki ewentualny wirus to sie czyms leczy ?
czy musze z tydzien odczekac
pozdrawiam