Miesięczne dziecko - alergia?

napisał/a: Ktosik32112 2016-03-10 21:39
Witam, na początek zacznę iż sama mam alergię na alternaria.
Miesiąc temu urodziłam dziecko. Dwa tygodnie temu u dziecka zaczęły pojawiać się na główce i twarzy czerwone krostki. Zauważyłam, że pojawiają się one wtedy kiedy dziecko długo ssie pierś i jest do niej wtulone lub kiedy długo śpi na jednym boku, po tych spostrzeżeniach każdy mówił, że są to potówki. Raz na główce pojawiły się krostki z białymi końcami po czym zniknęły i po kilku dniach pojawiły się po lewej stronie twarzy.


Dwa dni temu dziecko zaczęło mieć chrypę, charczało. Udałam się do lekarza po czym stwierdził, że to wina mleka i muszę wyeliminować ze swojej diety mleko, jogurty itp. Został przepisany nam fenistil.

Aktualnie dziecko nie ma już takich krost (niektóre nadal pojawiają się po tym kiedy dziecko długo śpi na jednym boczku), chrypa i charczenie się zmniejszyło, aczkolwiek nosek jest zapchany i dziecko czasami pokaszluje i ma dużo śliny w buzi , wygląda to tak jakby chciało wypluć spływającą z noska do buzi flegmę.

Dodam, że dziecko jest żywotne, nie płacze, chętnie je. Czy to rzeczywiście alergia na mleko i co dalej z tym robić? Proszę o pomoc.
napisał/a: julia92 2016-03-14 11:06
Zapewne to alergia, warto iść z tym do lekarza, aby przypisał jakieś maści
napisał/a: Aurora88 2016-04-01 12:50
Opcje są dwie, albo skaza albo trądzik niemowlęcy co sugerować może to że krostki są białe. Czy zmiany występują również za uszami, w okolicach kolan, łokci? Do alergologa na pewno warto się wybrać.
Z trądzikiem robi sie niewiele, znika sam do półroku max, lepiej nawet nie smarować, a dbać o jej higienę - utrzymywać buzię malucha w czystości i suchości.
napisał/a: mojonka 2016-06-25 16:45
Warto też przerzucić się ze zwykłych kosmetyków na emolienty, np. Eloderm jest bardzo bezpieczny dla tak małych dzieci, nawilży i natłuści skórę, a przy okazji znacznie zmniejszy świąd.