miesiączka

napisał/a: Werka 2007-03-20 20:52
mam pytanko??
Mam krótkie cykle miesięczne.
Okres mam co około 20 dni i trwa około 3 dni.
O czym to może świadczyć??
Czy takie cykle mogą uchodzić za normalne??
napisał/a: Kasienka84 2007-03-21 08:49
Najlepiej jak podczas wizyty i badania być spytała lekarza o to ale za nromalne cykle uwaza sie takie jesli sa regularn,e jesli masz zawsze podbno (plus minus 3 dni) ilosc dni w cyklu to widocznie tak masz, ja mam np cykle 40 paro dniowe ale sa w miare regularne i lekarz mowil ze jest ok wsyztsko, cykl ne musi trwac ksiazkowo 28 dni, ale dla pewnosci porozmawiaj o tym z ginekologiem i roziweje wszelkie watpliwosci badajac Cie
napisał/a: Werka 2007-03-21 11:33
w sumie to już gadałm o tym z lekarzem i powiedział to samo co Ty napisałaś, ale jakoś wydają mi się one zbyt krótkie...słyszałam że w takich krótkich cyklach może nie dochodzić do owulacji czy to prawda??
dziękuje za odpowiedź i radę
Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-03-21, 11:37 ]
W sumie to już gadałm o tym z lekarzem i powiedział to samo co Ty napisałaś, ale jakoś wydają mi się one zbyt krótkie...słyszałam że w takich krótkich cyklach może nie dochodzić do owulacji czy to prawda??
dziękuje za odpowiedź i radę
Pozdrawiamsienka84[/b],
napisał/a: Kasienka84 2007-03-21 13:18
Może warto zaufac lekarzowi, a jesli nie wierzysz mu, wybierz sie moze do innego i bedzieszmiec jakies porównanie, uwazam ze masz owulacje. tak samo jak ktos ma 40 paro dniowe to tez owulacje ma, jesi one sa zawsze takie same i regularne to mysle ze syztsko ok sie dzieje, zawszemozesz pojsc do lekarza w dniu kiedy mniej wiecej powinna byc owulacja, poprosisz o zrobiene usg dopochwowego i on bedzie widzial co sie tam dzieje. nie masz sie wedlug mnie czym martwic, ja nie dosc ze mam cykle dlugie to bywaja eiregularne i do tygodnia przesuneicei jest albo iw iecej czasem a lekarz mi mowi ze to nic groznego bo tryb zycia bardzo wpływa na to i zawsze inaczej moze byc a czas najleiej reguluje,
napisał/a: Werka 2007-03-21 14:28
bardzo dziekuje już mnie to jakoś uspokoiło
napisał/a: Kasienka84 2007-03-21 15:08
Nie ma co gdybac tyko zaufac ginekologom i jesli po uprzednim zbadaniu mowia co mowia to nie jst to wyssane z palca, ja czy ktos inny moze tu tylko gdybac ale najpradopodobniej jest jak mowie, jesli chcesz byc spokojniejsza to idz do innego lekarza na wizyte i przy okazji spytaj o to, jesli okres jest i jest w maire regularny to uwazam ze jest ok
napisał/a: Werka 2007-03-21 21:16
Tak okres mam regularnie!!!
Dziękuje ślicznie za poradę ...jest on dla mnie bardzo cenna
napisał/a: Kasienka84 2007-03-21 22:20
Nie ma za co. Ty to wszystko wiedziałaś tylko chyba potrzebowałaś zeby ktoś potwierdził Twoje wiadomosci. Uwazam ze niemasz czym sie martwić, masz regularne okresy i o to chodzi chyba. A bedac u jakiegos ginekologa mozesz zawsze spytać o to i mieć medyczne potwierdzenie. Ksiazkowy termin to 28 dni ale tak naprawde kazda kobieta jest czyms indywidualnym i jedna ma cykle 30 paro czy 40 paro dniowe ale zawsze podobne a inna 20 dniowe. Jesli bylo by coś zle to lekarz by Ci powiedział i na badaniu by coś wyszło.
napisał/a: Werka 2007-03-22 15:50
Kasieńko dziękuje naprawdę mnie uspokoiłaś
Bardzo bardzo Ci dziękuje
napisał/a: Kasienka84 2007-03-23 08:50
Werka nie ma za co ;) ciesze się jak mogłam jakos pomóc. Wyraziłam jakie jest moje zdanie i ze bedac na Twoim miejscu bym sie nie przejmowała i tyle. Po prostu więcej mowi sie chyba o dlugich cyklach ktore bedac regularne uznaje sie za prawidlowe a o krótkich mniej słychać i może temu myśllalas ze to nie prawidłowe, dla pewności jednak spytaj jakiegos lekarza bedac na wizycie, ja lekarzem nie jestem ;)w sumie dziwne by chyba bylojakby kazda kobieta miala jak w podrecznikach