Miesiączka trwająca ponad 3 tygodnie.

napisał/a: iza19_90 2010-12-01 19:34
Generalnie to wybieram się do ginekologa,ale tylko chciałam wiedzieć,czy któraś z Was miała coś takiego.
Mam 3 problemy :
1.obfite upławy od 5 lat.
2.nieregularne miesiączki,czasami mam nawet 2-3 miesięczne przerwy ;/
3.no i teraz miesiączka utrzymuje mi się ponad 3 tygodnie,co mnie zwyczajnie niepokoi :(
napisał/a: Butterfly:) 2010-12-01 19:38
Wydaje mi się, że najprawdopodobniejszą przyczyną moga być zaburzenia hormonalne albo przerost endometrium, czyli wewnętrznej błony mcicy. Tak czy inaczej rzeczywiście powinnas wybrać się do ginekologa.
napisał/a: wikam2 2010-12-01 19:49
Ile masz lat?
napisał/a: iza19_90 2010-12-01 20:03
wikam napisal(a):Ile masz lat?

Mam 20 lat.
napisał/a: wikam2 2010-12-01 20:09
1. Co masz na myśli mówiąc obfite upławy? Uważasz, ze masz jakiąś infekcję czy określasz tak normalną fizjologiczną wydzieline?
2. Czy miesiączki od zawsze są nieregularne?
3. Byłaś w tej sprawie juz wczesniej u gina?
4. Odczuwasz jakieś boleści? Miesiączki są bolesne?
napisał/a: iza19_90 2010-12-01 20:15
wikam napisal(a):1. Co masz na myśli mówiąc obfite upławy? Uważasz, ze masz jakiąś infekcję czy określasz tak normalną fizjologiczną wydzieline?
2. Czy miesiączki od zawsze są nieregularne?
3. Byłaś w tej sprawie juz wczesniej u gina?
4. Odczuwasz jakieś boleści? Miesiączki są bolesne?


1.Uważam,że nie jest to normalna fizjologiczna wydzielina,bo jest jej po prostu za dużo.
Infekcję pewnie jakąś mam,bo często mam uczucie swędzenia i pieczenia :/
2.Jeśli chodzi o nieregularne miesiączki to tak,byłam,ale jakieś 2 lata temu.Lekarz stwierdził że to normalne w moim wieku.
3.Nie,przez te całe 3 tygodnie nic mnie nie bolało,ani trochę.
napisał/a: wikam2 2010-12-01 20:26
Musisz iśc do lekarza bo :
- swędzenie i pieczenie + upławy nie miną same. Mogą chwilowo ucichnąc ale powrócą.
- uwazam, ze masz jakieś problemy hormonalne. Okres owszem - moze się normować - regulowac ale nie tak długo a jeśli nawet to MIESIĄCZKA nie jest np. trzymiesiączką :) Fajnie byłoby gdyby lekarz zbadał Cię, wykonał usg i wysłał na panel hormonalny. Oczywiście należy też wykonać badania pod kątem grzybicy etc,
Wiesz co...ja nie wiem jak to jest do końca ale infekcja jak kazda inna może wpływac na cykl a Ty z infekcją (jeśli to ona) borykasz się bardzo długo!