MIESIACZKA PO DŁUGIEJ PRZERWIE + KRWOTOK pomiesiączkowy

napisał/a: kaskas5 2007-07-24 12:31
Mialam 48 dniowy cykl. ( zwykle 24 dniowy) miesiaczka przyszla po wywolaniu tabletkami . Trwa juz 7 dzien i niby sie konczy ale krew jest jeszcze bardzo żywa więc mysle ze do konca jednak daleko... Zastanawiam sie czy po takiej przerwie ma prawo byc dluzsza i po ilu dniach powinnam sie niepokoic ?

druga sprawa, trochę powiązana, bo przez nią się stresuję tą pierwszą...


Trzy lata temu cztery dni po zwykłej miesiączce dostałam strasznego krwotoku. To byl koszmar. Wylecialo ze mnie z wiadro krwi i wielkie skrzepy. W szpitalu dali mi zastrzyki na obkurczenie macicy i stwierdzili ze macica sie nie obkurczyla po miesiaczce. Nie mialam łyżeczkowania, ani nic. Po kilkunastu dniach krwawienie ustapilo. Bralam luteinę.
wiecej sie to nie powtorzylo ale caly czas, co miesiac, martwie sie zeby znowu nie dostac krwotoku. Lekarz ,ktorego kiedys zapytalam, czy to moze sie powtorzyc odpowiedzial ze smiechem,,a czemu mialoby sie powtorzyc?"
minely 3 lata, a ja ciagle sie zadreczam. Szczegolnie gdy miesiaczka mi sie przedluza ( wtedy byla normalna, lecz az do krwotoku bez przerwy delikatnie plamilam )

Bede bardzo wdzieczna za wytlumaczenie o co chodzi z tym obkurczaniem sie macicy po miesiaczce, dlaczego tak mi sie przytrafilo i czy to ewenement, czy moze sie znow przytrafic? jaka mogla byc przyczyna?

I wogole bede wdzieczna za kazdą odpowiedz bo okropnie mnie to wszystko martwi Dodam ze według lekarza jestem pod względem ginekologicznym zdrowa
napisał/a: Kasienka84 2007-07-24 12:45
Jesli odstawiasz tabletki albo je zmieniasz to moze byc jakis zachwianie hormonaleni przez jakis tam czas moze okres byc rozregulowany lekko, to sprawa bardzo indywidualna. Jesli niepokoi cie tak dluga meisiaczka a zawsze trwa krocej niz 7 dni i to n zdarzalo sie to udaj sie do lekarza, napewno jais lek jest ale to z eokres dluzszy nie oznacza ze musi byc to co kiedyś przecież. Macica po orkesie kurczy sie gdy zluszczy sie zniej blona sluzowa ktora z krwia sie wydobywa au Ciebie sie nie skurczyla i temu trzeba bylo to ingerowac i ja skurczyć a czemu sie tak stalo to nie wiem i nie pomogę, spytaj kiedy lekarza n wizycie i powied zo swoich obawach, mzoe warto pojsc doinnego i poznac inne zdanie
napisał/a: kaskas5 2007-07-24 12:51
Kasienka84 napisal(a):Jesli odstawiasz tabletki albo je zmieniasz to moze byc jakis zachwianie hormonaleni przez jakis tam czas moze okres byc rozregulowany lekko, to sprawa bardzo indywidualna. Jesli niepokoi cie tak dluga meisiaczka a zawsze trwa krocej niz 7 dni i to n zdarzalo sie to udaj sie do lekarza, napewno jais lek jest ale to z eokres dluzszy nie oznacza ze musi byc to co kiedyś przecież. Macica po orkesie kurczy sie gdy zluszczy sie zniej blona sluzowa ktora z krwia sie wydobywa au Ciebie sie nie skurczyla i temu trzeba bylo to ingerowac i ja skurczyć a czemu sie tak stalo to nie wiem i nie pomogę, spytaj kiedy lekarza n wizycie i powied zo swoich obawach, mzoe warto pojsc doinnego i poznac inne zdanie


dzieki :)
ale ja nie odstawilam tabletek zadnych bo ich nie bralam Miesiaczke dostalam bo gin wypisal mi luteine ( ciut inna nazwa, nie pamietam) i te tabletki mialam na mysli Wypisal mi je bo nie dostalam miesiaczki w terminie

a co do krwotoku to pytalam juz kilku lekarzy w ,,realu" i kazdy mowi ze ,,dlaczego mialoby sie powtorzyc?" ale nikt nie umie mi wyjasnic dlaczego tak bylo itd :( a ja mam schizę na tym punkcie i kazde anomalie takie jak teraz powodują u mnie napady lęku ze to sie powtorzy ( to bylo okropne!)
napisał/a: Kasienka84 2007-07-24 13:15
Skoro lekarze tak mowia to po zbadaniu Ciebie powinni wiedziec co mowia i moze faktycznie nie mpowtorzy sie a odnosnie tamtej sutuacji to chyba powinni to wyjansic poniewaz nic ne bierze sie z powietrza. Sorki za moja nieuwage odnośnie tabltek. pamniętaj ze stres jest wrokiem okresów i jesli sie tak denerwujesz mocno itd to to moze miec wpływ na toi okresy moga byc neiregularne i obfitsze czasem, dlateg sie uspokój i nie denerwuje i nei myśl o tym
napisał/a: kaskas5 2007-07-24 13:28
Kasienka84 napisal(a):Skoro lekarze tak mowia to po zbadaniu Ciebie powinni wiedziec co mowia i moze faktycznie nie mpowtorzy sie a odnosnie tamtej sutuacji to chyba powinni to wyjansic poniewaz nic ne bierze sie z powietrza. Sorki za moja nieuwage odnośnie tabltek. pamniętaj ze stres jest wrokiem okresów i jesli sie tak denerwujesz mocno itd to to moze miec wpływ na toi okresy moga byc neiregularne i obfitsze czasem, dlateg sie uspokój i nie denerwuje i nei myśl o tym


widzisz kto sie zastanawia co bedzie dalej z pacjentka? wypisali mnie z krwotokiem do domu po 4 godzinach pobytu w szpitalu ( nerwowy i opryskliwy lekarz, niedawno wylecial z pracy, glosna sprawa byla ) To bylo dla mnie traumatyczne przezycie Łozko w krwi, lazienka w krwi, ja w krwi... Maz kilka godzin to sprzatal I tyle lat minelo a ja zyje w ciaglym strachu ze to znowu mi sie przydazy A moze wystarczyloby zeby jakis porzadny lekarz mi to wytlumaczyl i juz by nie bylo stresu

wiem ze stres nie sprzyja
wzielam tabletki uspokajajace bo sie denerwuje :(

bardzo Ci dziekuje za odpowiedzi Naprawde!
napisał/a: Kasienka84 2007-07-24 13:56
Rozumiem Cie. apewno to bylo wielkie przezycie i dzieki takie slużbie zdrowa ludzie urazy maja potem jak pobeda w szpitalu. Myslę ze trzeba zrobić jak mowisz, znaleźć lekarza ktory dokladnie Ci to wyjaśni i bedziesz spokojna, opiszesz jak bylo i zczym kłopot masz a on Ci wyjaśni, to napewno by uspokoiło. nie wiem czy chodzisz panstwowo cy prywatnie ale na Twoim miejscu bym poszukala lekarza prywatnie jakiegos dobrego poleconego, czy w jakiejs klinice jakiegos specjaliste, zaplacisz za wizyte ale bedziesz zbadana fachowo i lekarz bedzie w zupelnie inny sposob z toba rozmawiał i bedziesz wiedziec co i jak. Ja nie mialam czegoś takiego ale kilka lat temu trafiłam do szpitala bo mialam wielki guz na miejscah intymnych i uniemozliwial mi chodzenie i nie wiedzialam c jest i bolalo mocno, na izbie przyjec lekarka tlyko uciskala mocno ze wytryzmac sie nie dalo.i polozyli na odddzial, potem rpzychodizlilekarze, patrzyli i mowili ze wycinac cos trzeba i posiew brac, wystraszona bylam bo traktowali mnejak niew iemkogo, guz pekl i wypisali po2 dniach i nie mialam pojecia co to moze byc, nie malam anwet badania ginekologicznego, nie bylawczesniej nigdy u ginekologa wiec to dla mnie bylo przezycie mialam chyba z 19 lat wtedy. po kilku latach zdecydowalam ze pojde do ginekologa sie przebadac bo w szpitalu nikt ne raczyl, mailam wielki lek bo tamto bardzo przeszłam i poszlam prywatnie, wizyta byla mila, lekarz mi mowilo wsyztskim, wzielam karte wtdy ze szpitala i pokazalam co mialmai mowilam ze d tej pory nei wiem co t bylo i ze starsznie sie emczylam, wyjasnil mi ze to byl Gruczoł Bartholina, powiedzial skad sie to bierze jakie sa mzliwosci leczenia itd i po kilku minutach rozmowy bylam spokojna iw iedzialam co do czego jest, a przez kilkalat sie zadreczlami myslam tylko czy to ne bylo nic groznego, To napewno inaczej ale mysle z eo czesci podobnie, Znajdz lekarza tylko prywatnie bo t dosc deliaktne sprawy i ja szczerze mwiac bym sie bala panstwowisc z czyms teraz jesli o ginekologie chodzi. Na wizyte napewno uzbierasz albo rodzicow poprosisz ale ebdzies zpotraktowana po ludzkui lekarz napewno ci wyjasni wszysko, ja bym tak zrobiła wlasnie, te enrwy sa nie d zniesienia a poprzez sres mzna meic okres rozregulowany itd, pozdrawiam
napisał/a: kaskas5 2007-07-24 14:02
chodze prywatnie odkad pamietam :) od czasu tego krwotoku chodze do bardzo dobrego gabinetu z usg dopochwowym itp Nie raz poruszalam ten temat jednak jestem splawiana Moze to oznacza ze wszystko wyolbrzymiam i nie ma sie czym przejmowac A moze po prostu lekarze nie wiedza co to bylo?

widze ze dobrze rozumiesz przez co przeszlam Nie kazdy jest silny psychicznie i umie zapomniec Ja nie umiem Tym bardziej ze trafilam na lekarza - ewenement o ktorym przez kilka lat media trąbily... wyjatkowo nieprzyjemny typ

teraz sie zamartwiam bo znow mi mocniej leci krew, a wtedy tak bylo... te wspomnienia sa ciagle zywe

nie chce leciec do lekarza bo chodze do niego co 3 tygodnie ostatnio i ciagle mowi ze nic mi nie jest Licze ze po 48 dniowej przerwie moze byc dluzsza miesiaczka...

tym bardziej sie stresuje ze w poniedzialek wyjezdzam na wczasy do malej miejscowosci i nie wiem co mnie czeka Tak bardzo czekalam na ten urlop i chcialabym pojechac ze spokojna glowa :(

kochana jestes... ;)
napisał/a: Kasienka84 2007-07-24 14:37
ja w niedziele jade na wczasy tez na malutka wioseczke ale tylkona 3 dni. usg dopochwowe to teraz podstawa gabinetu, w prywatnyc w kazdym to powinno jest i raczjejest chyba, Jslilekarz jest dobry, i sprawdzony do ktoreog chodzisz i jestes pod jego opieka i mowi ze jest ok to mu zaufaj, on Cie bada wiec widzi macicie i narzady poprzez USG wiec widzi czy dzieje sie cos zlego czy nie. To ze cie splawia to nei znaczy ze musi byc cos zle przeciez. jesli naprawde jst w porzadku to nie ebdzie mowil przeciez inaczej. neirpzejmujsie tak i postaraj sie n myslec tyle o tym, jesli regularnie go odwiedzasz to neima mzoiwosci zeby eni zauwazyl jakby zle cos bylo, wiem ze to ciezko tak mowic, pamietamjakz eman bylo, w szpitalach panstwowych strasznie sie traktuje kobiety na ginekologii cyz polzonictwie i tez am neimile wspomniani bardzo z pobytu, teraz tez kazdy wyprk i krostka na miejscahc intymnych to u mnei starch ze to znow jakis guz itd i ide do lekarza. Lekarz mi wyjasnil z eot moze sie nawraca ale nei musi i od jaichs 4-5 lat nie powtorzyło sie. Mysle ze z Toba podobnie jest. mozesz dl aodmiany pojsc na wizyte do inego ginekologa prywatnie tez i zobaczysz co powie, jak kilku mowi to samo tznz ejest ok a to Twoa psychika troszke szwankuje i wyobrazasz sobie wiele pewnie.Spedz milo urlop i zaomnij o tym. Stres Ci minie to i okresy sie unormuja zapewne
napisał/a: kaskas5 2007-07-24 14:50
jestem spokojna o swoje zdrowie w tych sprawach bo dosyc czesto jestem badana i jest ok :) kilkakrotnie trafilam do innych gabinetow i tez nie chcieli rozwinac tematu krwotoku Ale to jest wlasnie na tej zasadzie jak Ciebie martwia krostki Psychologia :)
Staram sie byc madra i wmawiam sobie ze jest ok i mam prawo miec dluzsza miesiaczke po 48 dniach przerwy ale ... nie wiem czy tak jest :) Moze powinna byc normalna? Dlatego szukam pomocy a jesli sie nic nie wyjasni pojde do lekarza pod koniec tygodnia Ale ile mozna po ginekologach latac? co 3 tygodnie jestem jak jakas nawiedzona...
napisał/a: Kasienka84 2007-07-24 15:15
Jesli lekarze nie chca rozwijac temtu to znaczy ze jest k a jesli Cie badaja iz drowie z tej strony masz dobre to nic ne skazuje by cos z Toba nie tak bylo. to z en rozwijaja nei oznacza ze ukrywaja cos albo cos, moze zwczyjanie moze byc taka przpadłość i Ci sie trafila i to jakby jednorazowe jest i eni musi sie powtarzac a od tego stresu okresy Cis ie zepsuja tylko to sie juz neiamrtw, tryb zycia wplywa jakos rpzeciez na dlugosc okresu i jego czestotliwość. Mzoe widzialas pietro niżej temat o krostkach, mialam takei fioletow ei znow sie balam ze to to co wteyd chociaz wygladly zupelnieinaczej bo wteyd w oczach mi rosla krosta do wielkosci wielkiej fioletowej sliwki, ale poszlam do lekarza, wyjaśnil mi wsyztsko i sie nie boje jzu, wiem teraz z ejaksie pojawi cos ot dolekarz apojde i cos sie da z tmy robic i ejstem jzu spokojna, postaraj sie nie mysle co tym, zobaczysz ze okresy sie unormuja i beda wygladac calkiem normalnie, a krwotok mogl byc ze stresu, rpzemeczenia czy czegos jeszcze innego, co ani neejstc horoba ani ne musi sie powtarzac. Lekarze maja jakis staz iw iedze i mysle ze by Cie ostrzegli jakby to mgos ie powtorzyc i bylo to cos zlego, jeslicodziszprywatnie to jemu zalezy bys byla zadowlona z wzyty i nie bedzie ci kitu wciskal aby odprawic przeciez. Zrelaksuj sie i spedz milo urlop ;)
napisał/a: kaskas5 2007-07-24 15:28
dzieki wzajemnie :)

spedze go milo jesli tylko skonczy mi sie miesiaczka i nie zacznie nowa itp
napisał/a: Kasienka84 2007-07-25 09:06
Nie martw się więc, okres się skończy i bedzie ok i nie stresuj sie to klejny przyjdzie w normalnej proze i bedzie normalny a jesli regularnie sie chodzi do ginekologa, nawet co rok cyz co pol roku to wszelkie zmiany jakie by byly da sie zauwazyć przecież a Ty chodzisz częściej i jest ok. Ciesz sie życiemi urlopem a nie zadręczaj bo w niczym to nie pomoże a chyba nie chcesz by zaszkodzić miało