Miesiączka dwa razy w miesiącu

napisał/a: Malpka120 2010-10-29 18:01
Dlaczego tak się dzieje,że czasmi ma się okresy dwa razy w miesiącu.Czym to jest spowodowane?
Może mi ktos wytłumaczyć?
napisał/a: wikam2 2010-10-29 22:36
A ile trwa przeciętnie Twój cykl?
napisał/a: Malpka120 2010-11-01 00:04
pierwasza miesiaczke dostalam 4 pazdziernika i trwala do 9 pazdziernika.A druga w tym miesiacu dostałam 29 pazdziernika.
napisał/a: ~Anonymous 2010-11-01 09:12
Wiec Twoje cykle trwaja 25 dni. Na to iludniowe sa nasze cykle nie mamy wplywu, jedne kobiety maja cykle dluzsze, a inne krotsze, tak samo jest z krwawieniem miesiaczkowym.Dlugosc Twoich cykli jest prawidlowa :)
napisał/a: wikam2 2010-11-01 11:08
No dokładnie. 25 dniowy cykl jest ok. Bardzo ok. I w związku z tym masz okres 2 razy w miesiącu.
Nie myśl sobie, ze kobiety mają okres tego samego dnia każdego miesiąca albo co 28 dni. To TYLKO takie założenia nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości.
Nie wiem czy Cię to interesuje ale przy Twoich cyklach jesteś płodna zapewne odrazu po okresie :)
Orgnizm sam wyznacza nasze cykle.
napisał/a: Malpka120 2010-11-01 18:16
Nie wiedziałam,że po okresie jestem odrazu płodna...
To nie pierwsza taka akcja,że miałam dwa okresy w miesiacu.
Dodam,że to się zdarza raz na jakis czas.
napisał/a: wikam2 2010-11-01 21:21
Cykl co 21 dni jest prawidłowy. Więc nie masz problemu. Mieć okres np. pierwszego października a potem 22 czy 25 czy 30 to normalna sprawa.
napisał/a: Malpka120 2010-11-02 09:25
Ok.Dzięki Wikam za wyjaśnienie.
POzdrawiam
napisał/a: wikam2 2010-11-02 11:18
Tak na koniec : Nie liczy się w jakim miesiącu wyskoczy okres czy to bedzie dwa razy w miesiącu czy raz, czy to tego samego dnia miesiaca czy nie. Miesiące nie mają tu nic do rzeczy. Liczy się tylko to ile trwa CYKL. A cykl 21-35 dni jest normalny :)
Pozdrawiam :)
napisał/a: ellena 2010-11-02 11:27
Wikam ale mi lekarz niedawno mówił że cykle krótsze niż 25 dni są cyklami nieprawidłowymi, tzn mogą np świadczyć o cyklach bezowulacyjnych, to jak to tak naprawdę jest?
napisał/a: wikam2 2010-11-02 11:33
No przecież wiele kobiet ma takie cykle. Zresztą bardziej liczy się niezakłócona faza lutealna a nie folikularna.
Kobieta z cyklem 21 dniowym spoko moze tę fazę przejść. Ostatnio przeież zasanawiałyśmy się po co monitoring w czasie menstruacji i się okazało ze juz wtedy obserwuje się wzrost pęcherzyków. Ponadto wiele kolezanek ma cykle około 22-25 dniowe zachodzi w ciąże i nie ma problemów. Uzytkowniczki NPR same mówią, ze chciałyby takie cykle - dla nich faza "niebezpieczna" jest wtedy krótka czyli poprostu lepsza. Nie wiem skąd założenie, ze cykl >25 dni sugeruje cykl bezowulacyjny. Chyba powiedziane to jest trochę nad wyrost.
napisał/a: ellena 2010-11-02 11:44
no właśnie też mi coś tu nie gra, tylko że to powiedział lekarz no i naprawdę mnie to zaniepokoiło, tym bardziej że mój poprzedni cykl trwał 24 dni, zdarza mi się to niezmiernie rzadko, od kiedy zaczęłam bacznie przyglądać się swemu ciału to może drugi raz w przeciągu dwóch lat, z drugiej strony myślę że nawet jeśli to miałby być cykl bezowulacyjny to pewnie nie pierwszy i nie ostatni w czasie moich starań...

wikam skoro piszesz że jest to normalne i zdarzają się ciążę przy tak krótkich cyklach to ja Ci wierzę, bo lekarzom to ja już prawie w ogóle nie wierzę i jeśli uda mi się zajść kiedyś w ciążę to tylko dzięki internetowi, bo z niego dowiedziałam się więcej niż od tych wszystkich lekarzy