Miażdzyca

napisał/a: mamasylwia1 2006-08-09 11:20
Mam pytanie moja mama ma 60 lat i choruje na cukrzyce.Zawsze bolały ja nogi ale teraz straciła czucie w lewej nodze i palce zaczęły robić sie sino czarne.Zrobiła USG tetnic i wyszło ,ze nie ma krązenia w lewej stopie.Kwalifikuje się na operację ,ale wiadomo operacja to ryzyko.Lekarz zaproponował jej kurację Solcoseryl i Trental.Dozylnie i domiesniowo,Cena leków to suma 750 zł (Kuracja miesieczna).Proszę mi powiedzić jakie działanie mają te leki?Czy moze sie nie zastanawiać tylko decydowac na operacje.
napisał/a: plb1985 2006-08-10 03:56
Solcoseryl to bezbiałkowy wyciąg z krwi zwierzęcej, a jego działanie to podzenie do regeneracji tkanek uszkodzonych przez niedokrwienie.

Natomiast Trental to substancja o wielokierunkowym działaniu, ale w tym przypadku ma przede wszystkim ułatwić przepływ krwinek przez naczynia, zmniejszyć właściwości krzepliwe krwi oraz rozszerzyć naczynia włosowate.

Odnośnie cen to rzeczywiście są wysokie i o ile w przypadku solcoserylu (25amp. => 114zł) nie ma innego preparatu, o tyle trental ma swój odpowiednik w postaci Pentilinu (5amp => 12zł), który jest prawie 3 razy tańszy niż Trental (5amp.=>30zł) oraz koncentraty jak np. Pentil (5ampx15ml=>25zł)

Porozmawiaj na temat zamienników tych preparatów z lekarzem (lub poradź się innego), ew. podaj schemat leczenia z dawkami to poszukamy tajszego rozwiązania opierając się o powyższe odpowiedniki. Oczywiście ich użycie będzie zależało od prowadziącego lekarza.

A swoją drogą w jakich dawkach to miałoby być, jeśli wyszło aż 750zł

Co do skuteczności to nic nie napiszę, bo nie znalazłem żadnej konkretnej publikacji na ten temat,choć przy innych schorzeniach rzeczywiście ma efekty.
napisał/a: mamasylwia1 2006-08-10 10:28
Mama dostała Solcoseryl 100 amp. 2 x 2 amp. czyli 25 dni.Trental 0,1/5 ml. 60 amp. 2x 1amp. czyli na 30 dni.W najbliższej aptece podano nam taką sume.Bardzo dziękuję za pomoc.
napisał/a: plb1985 2006-08-10 13:07
tak jak pisałem, jeśli zdecydujesz się na to leczenie to możesz porozmawiać nt. zamienników Trentalu.
napisał/a: mungołek... 2007-01-18 23:38
mianowicie chodzi o miazdzyce zyl szyjnych... kobieta, 52 lata.. wykryta miazdzyca zyl (lewa pomniejszona o 70% a prawa troche mniej) co z tym mozna/lub trzeba zrobic..? wiem ze czyszczenie ale to grozne jest?? czy mozna z tym zyc?? jakie sa zagrozenia i wogole na czym to wszystko polega??
zalezy mi na tych informacjach i prosze o pomoc...
napisał/a: adam65 2007-01-28 10:53
mamasylwia, Przed podjeciem decyzji o operacji proponuje abyś zajrzała na strone http://www.zdrowiesos.pl poczytała gazetę Świat i Medycyna. Skontaktuj się z Instytutem mnie pomogli
napisał/a: mungołek... 2007-01-31 21:04
dzięki wielkie:) na pewno skorzystam:)
napisał/a: aniak238 2007-02-04 11:49
Zapoznaj się z nowoczesną bardzo skuteczną metodą autostymulacji całego ludzkiego organizmu opracowaną przez prof. Kazimierza Piotrowicza na stronie http://www.zdrowieSOS.pl
Posiadając wiedzę w tym zakresie oraz narzędzie, którym można przyśpieszać lub spowalniać aktywność komórek, można nie tylko skutecznie leczyć wszystkie choroby, ale także wpływać na długość życia komórek. Stymulacja procesów komunikacji komórkowych uaktywnia zakodowane w komórkach programy autoregulacyjne, autoobronne i autonaprawcze, co prowadzi do wyzdrowienia, także w przypadkach wielu chorób uznawanych za nieuleczalne. Ponadto każdy może bezpłatnie uczestniczyć w prelekcjach profesora na ten temat, a także wypróbować tą metodę. Skorzystaj bo warto.
Ania
napisał/a: rosse2 2007-12-30 04:37
moja ciocia ma miażdzyce nóg, na jednej z nich pojawiły sie głebokie rany które stale sie powiekszają. lekarze nie potrafią ulżyć jej w cierpieniu a ja nie potrafie na to parzeć. starm sie znależć jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu. mieszkam na islandii gdzie znajduje sie jedno z najbardziej popularnych uzdrowisk. woda z błekitnej laguny ma właściwości które pomagają w leczeniu różnych chorób, zwłaszcza skóry. zawiera ona sole mineralne, muł krzemionkowy i algi. czekam na opinie lub jakies inne propozycje rozwiązania tego problemu.
napisał/a: dośka1 2008-04-17 16:28
Mam pytanie? Czy da się uratować nogę osoby 85 -letniej przed obcięciem , zator tętnicy głównej pod kolanem ,palce robią się czarne. Czy są może jakieś sposoby ? Bardzo proszę o pomoc.Stosowaliśmy już Prostavasin 60 - 20 ampułek była ulga krótkotrwała,Niestety jest trudno dostępny na rynku i od stycznia 2008roku nie refundowana druga dawka.Koszt 10 amp.2000 zł.
Proszę o odpowiedz, z góry dziękuję.