Miażdżyca

napisał/a: batontweex 2006-12-03 19:19
Witam mam taki problem:
Moja mama ma 75 lat i lekarz napodstawie przeprowadzonego badania stwierdził u niej MIAZDŻYCĘ w kończynach dolnych.
Jakie zagrożenie istnieje w związku z przepychaniem żył zwracając uwagę na wiek i silną ostoporozę chorego.Czy istnieje inny sposób leczenia tej choroby.
Poniże przedstawiam wyniki badania Arteriograficznego KK.-Dolnych


Badanie wykonano metodą Seldingera z dostępu przez prawą t.udową wspólną.Strona prawa:Tt.biodrowa wspólna i zewnętrzna drożne,bez zmian.
T.udowa głeboka drożna.T.udowa powierzchowna drożna,z zaawansowanymi, wielopoziomowymi zmianami miażdżycowymi.T.podkolanowa drożna.
Tt.piszczelowa przednia, piszczelowa tylna oraz strzałkowa drożne,z wielo poziomowymi zmianami miażdżycowymi.

Strona lewa:Tt.biodrowa wspólna zewnętrzna drożne,z przyściennymi zmianami miażdżycowymi.T.udowa głeboka drożna.T.udowa powierzchowna krytycznie zwęzona w 1/3 górnej,traci drożność przed wyjściem z kanału przywodzicieli, odtwarza się z krążenia obocznego jako
t.podkolanowa-prop PTA. T.podkolanowa drożna.Tt.piszczelowa przednia, piszczelowa tylna oraz strzałkowa drożne,wąskie.
Arteriografia:5.06.00.0000372 (80 pkt)
napisał/a: Peter 2006-12-03 19:30
Żadne leki nie usuną złogów. Natomiast mogę polecić zapobiegawczo lek o nazwie PADMA 28. Do nabycia bez recepty w aptece. Jest to lek pomocniczy przy zarostowym zapaleniu tętnic kończyn dolnych.
napisał/a: batontweex 2006-12-04 21:21
Mama bierze ten lek ale chodzi mi czym grozi w jej wieku taka operacja i czy ktoś da radę chociaż w minimalny sposób rozszyfrować wynik badania gdyż badanie robione było w Bydgoszczy i przysłane listem do Łodzi bo tu mieszkamy więc konsultacja z lekarzem była niemożliwa po badaniach
napisał/a: Peter 2006-12-06 08:12
Wynik badania jest jasny. Świadczy o częściowej niedrożności najważniejszych tętnic kończyn dolnych. A każda operacja niesie za sobą ryzyko, zarówno związane z samym znieczuleniem, jak i techniką operacyjną (w tym przypadku moze być zatorowość, zakrzepica, zapalenie tętnic itp.).