Mgła przed oczyma

napisał/a: terry323 2010-01-02 16:55
Witam:)
Ostatnio zauważyłem, że gdy szybciej ruszę głową i oczyma to przed nimi, 'przelatuje' mi taka, chmurka mgły ;/
czasami obraz mi się zlewa, po czym po chwili wraca do normy, nie mam żadnej wady wzroku, nie wiem co to może byc ;/
pomagają mi na to krople "świetlik" ;/
Pomocy;/
napisał/a: KATERINA 2010-01-02 18:12
Idź do okulisty po prostu i niech on spr wszystko!
napisał/a: neci 2010-01-02 21:22
mgła przed oczami może byc nawet objawem infekcji wirusowej, poczekaj jesli nie przejdzie za kilka dni, wybierz sie do okulisty, albo lekarza rodzinnego.Krople świetlika sa homeopatyczne i faktycznie skuteczne-polecam, przy problemach z oczami.Mgła przed oczami może być tez objawem zwykłego zmęczenia oczu, np od monitora, ekranu, czytania. Jesli problemy beda sie nasilac wtedy niezwłocznie do okulisty.
napisał/a: terry323 2010-01-02 21:37
A czy gdybym ograniczył komputer itp to jest możliwe, ze to by ustało?:)
I czy tym może być spowodowany ból głowy bo odkąd to mam, częściej mnie głowa boli ;/
Może to przypadek, ale warto zapytać...
napisał/a: neci 2010-01-02 22:03
ból głowy jest akurat istotnym objawem bo wskazuje na pogorszenie widzenia, krótkowzroczność. ograniczenie komputera zdecydowanie poprawi, podobnie jak ćwiczenia oczu(znajdziesz je w internecie), krótkie przerwy, i koniecznie lampka i swiatło górne.
co do bólu głowy to wystepuje gdy oczy sie bardzo mecza, wiec okulista musi ci zbadac wzrok, zeby dobrac okulary,jesli macie pielegniarke w szkole to zajrzyj do niej na badanie. zadbaj o to szybko, bo nie leczona krótkowzroczność znacznie sie pogłebia i zamiast cieniutkich szkieł ładnie oprawionych kończy sie na tych tzw. denkach. a przy małyc wadach dostaje sie okulary tylko do komputera, telewizji itp.
napisał/a: terry323 2010-01-02 22:16
A no ok, a czy konieczne będą okulary?Czy np. te schorzenie może ustąpić wyłącznie przy zaprzestaniu używania komputera na dłuższy czas ?
I jeszcze inne pytanie czy torbiel nad okiem może mieć z tym coś wspólnego?
napisał/a: neci 2010-01-02 22:27
nie zawsze dostaje sie okulary, przy małych wadach nie są one konieczne, ale wtedy wprowadza sie profilaktyke, diete, ćwiczenia na oczy, kontrole-a tu juz okulista działa, bo to zalezy od stopnia zaawansowania wady. dla przykładu-jesli masz juz wade wzroku i nie pójdziesz do okulisty bedzie sie pogarszac a wtedy na mur beton okulary, jesli pójdziesz wczesnie to masz szanse ich nie nosic. zaprzestanie na jakis czas pomoze oczom, ale ewentualnej wady nie cofnie. watpie śeby torbiel miała znaczenie jesli nie jest na powiece nie wchodzi na pole patrzenia.