Metypred - na co?

napisał/a: maniutek2 2010-11-29 21:49
Witam!
Byłam u laryngologa z następującymi objawami:przebyte infekcje z wysokimi gorączkami,zatykanie się nosa,wydzielina w gardle,ropiejące migdały.Dodatkowo też bóle nóg,choć nie wiem czy to ma znaczenie.Na zdjęciu zatok widać stan zapalny.Lekarz zapisał:Klarmin 0,5, Linex forte,Metypred 4mg,PectoDrill,Oxalin 0,05%.Mam zacząć brać od jutra po zrobieniu badań krwi:O.B.,A.S.O.,C.R.P.,seromukoid.Czy postępowanie lekarza jest prawidłowe?Na co ten Metypred?Pozdrawiam!
napisał/a: Butterfly:) 2010-11-29 22:09
Metypred to syntetyczny glikokortykosteroid. Poza innymi działaniami, w tym przypadku najważniejsze jest silne działanie przeciwzapalne, co w Twoim przypadku jest bardzo wskazane :)
napisał/a: maniutek2 2010-11-29 23:06
Dziękuję za odpowiedź.Mam jeszcze jedno pytanie:czy skrzywiona przegroda nosowa może powodować okresowe (chwilowe i najczęściej wieczorem) zatykanie nosa(prawe lub lewostronne)?U mnie właśnie tak się dzieje i pomagają wtedy krople do nosa.
napisał/a: smoczyca1 2010-11-30 09:26
Metypred ma zadziałac przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo by udrożnić zatoki

Skrzywiona przegroda może wpływać na prawidłowe funkcjonowanie nosa (nie musi - spora grupa ludzi ma skrzywioną bez żadnych objawów), nieprawidłowa budowa może sprzyjać nawracającym infekcjom zatok, obrzękom, zapaleniom ucha - czasami objawy są na tyle dotkliwe ze konieczny jest zabieg naprawczy.
Czasami zatykanie nosa jest skutkiem nieprawidłowego przyjmowania kropli do nosa.
Myślę, że w chwili obecnej trzeba się uporać ze stanem zapalnym nosa, gardła a dopiero jak to będzie w porządku a dokuczliwy objaw nie zniknie szukała bym winy w przegrodzie nosowej
napisał/a: maniutek2 2010-11-30 11:53
Dziękuję bardzo! Przystępuję do leczenia :)