MERIDIA a ciąża?

napisał/a: GusiaLenio 2008-06-18 12:39
Witam!!! Z mężem staramy się o dziecko, lecz niestety moja waga jest ogromna, bo przy wzroście 160 cm ważę 110 kg, dużo czytałam o leku meridia, który jest pomocny w leczeniu otyłości, tylko nie jest on zalecany w okresie ciąży i dla kobiet chcących zajść w ciążę. Dlaczego? Jaki wpływ mają na poczęte dziecko i jaki powinien być odstęp czasowy między przyjmowaniem tych tabletek a planowaną ciążą. Proszę o pomoc i odp. Pozdrawiam
napisał/a: paulka 2008-06-19 20:22
Witam!!! ja stosowałam meridię przez 2 miesiące-schudłam 7,5 kg i przy wadze 105 kg i wzroście 168cm. niespodziwanie zzaszłam w ciążę:) oczywiście umierałam ze strachu o moje maleństwo, bo zanim się o nim dowiedziałam to cały czas brałam lek. wątpliwości rozwiał mój lekarz(prowadzi ciążę do tej pory)-powiedział ze meridia w tak wczesnej ciąży nie powinna mieć wpływu na dzidziusia) teraz jestem w 19 tygodniu i jak na razie uspokajające słowa lekarza się sprawdziłay:) nawet do tej pory bardzo nie przytyłam, bo tylko 2.5kciąża przebiega bez komplikacji a juz za tydzień półmetek:)ja już meridii nie biorę, bo nie ma sensu ryzykować, ale na pewno do niej wrócę jak już mój mały wielki człowiek się urodzi i go wykarmię(co podobno też super odchudza) i mam nadzieję żę nadal będzie super-efekt:) nic więcej na temat ciąży i meridii nie wiem, ale życzę powodzenia i z dzidziusiem i z wagą:)
napisał/a: Domka 2010-05-28 20:13
witam

jestem bardzo ciekawa czy wszystko dobrze z Twoim dzidziusiem??
ja zaszlam rowniez podczas przyjmowania tych tabletek, mam jednak straszne obawy i lęki
moj lekarz nie jest taki optymistyczny
bardzo wielki mam dylemat;(
pomoz, napisz co i jak uWAS??
napisał/a: Grystan 2010-05-29 23:07
Ja wtrącę tylko informację którą podawał producent w opisie leku:
" Kobiety w wieku rozrodczym powinny w trakcie terapii stosować skuteczną antykoncepcję. Lek jest przeciwwskazany w ciąży i w okresie karmienia."
Jeśli to Pani nie odstraszy od tych tabletek to poszukam bardziej szczegółowych informacji na temat ryzyka, myślę że powinno się je odstawić, najlepiej po konsultacji z lekarzem, a nawet jeśli w innych przypadkach było wszystko z maluchem w porządku to nie znaczy że Pani będzie też miała tyle szczęścia.
napisał/a: Domka 2010-05-31 16:16
witam drogi Grystanie:)
ogolnie podjelismy juz decyzje z mezem ze nie bedziemy "pozbywac" sie problemu
ale jesli nie bylby to problem z zaglebieniem tematu
to bardzo poprosze o odpowiedz
co i jak z tymi lekami i w innych przypadkach jak bylo??
dziekuje z gory
pozdrawiam
napisał/a: Grystan 2010-06-01 00:06
Tak na szybko. Po pierwsze Meridia i jej odpowiedniki zostały już wycofane z sprzedaży w związku z tym że zwiększają ryzyko występowania incydentów sercowo-naczyniowych (zawał, udar) te incydenty na pewno nie sprzyjają ciąży. Po drugie lek ten wpływa na podwyższenie ciśnienia, a nadciśnienie jest bardzo niekorzystne w ciąży. Lek ten zwiększa przekrwienie macicy, a co za tym idzie zwiększa ryzyko krwotoków wewnątrzmacicznych. Lek ten wpływa na neuroprzekaźnictwo w mózgu m.in. serotoniny a to może wpłynąć na zaburzenia gospodarki hormonalnej co w ciąży nie jest wskazane. Lek ten może wywoływać nudności, wymioty i inne zaburzenia funkcjonowania przewodu pokarmowego co może prowadzić do zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu. Lek ten może nie wywołać żadnych z wyżej wymienionych działań niepożądanych, ponieważ wszystko zależy od reakcji organizmu danej osoby na ten preparat, ale czy warto ryzykować ???
napisał/a: Domka 2010-06-04 20:24
witam
dziekuje za odpowiedz
zazywalam ten lek tylko przez 30 dni i wlasnie w tym czasie zaszlam w ciaze,
dlatego tak bardzo sie obawialam
wlasciwie to nie o siebie, a o dzieciatko!!
rzecz jasna ze nie warto zazywac go w takiej sytuacji...ale coz tak to juz jest
ze mna wszystko jest w jak najlepszym porzadku
teraz czekaja mnie jeszcze badania, czy z moim malenstwem tez...
wierze ze tam:)
pozdrawiam