Mega problem z gardłem, tracę nadzieję

napisał/a: teczowe.oko 2008-12-29 20:48
Witam serdecznie

Sam problem nie dotyczy mojej osoby ,a mojego meza.
Postaram sie jak najdokladniej opisac jego przypadek.

Przejsciowe problemy z gardlem ma w zasadzie od zawsze, a od ok 2 miesiecy to co sie dzieje to jakas tragedia jest.
Ma gardlo cale obolale, lekarz stwierdzil zapalenie gardla i krtani. w ciagu 2 miesiecy przepisano mu 4!! antybiotyki.
Ostatni skonczyl brac wczoraj. Jak poprzednie nic mu nie pomogł...
dodatkowym problemem oprocz gardla jest katar w postaci bardzo gestej wydzieliny ,ktora splywa po gardle i dodatkowo je podraznia.
Zdjecie RTG zatok wyszlo ok.
Migdalki usuniete 2 lata temu.
Posiew robiony ok 2 tyg temu NIC nie wykazal( moim zdaniem niemozliwe) poza tym wynik podany byl po 2 dniach(mozliwe ,ze tak szybko?)

Lekarze wciaz maja nowe pomysly-najczesciej antybiotykowe.

W sumie w wielkim skrocie wyglada to tak ,od 2 mies.dramat, nic nie pomaga, 4 antybiotyki wziete na marne, posiew czysty(?), zatoki ok, migdalkow brak.

BARDZOO prosze o wszelkie rady i porady ,bo maz widze popada w depresje:(
Prosze o pomoc .
napisał/a: Peter 2008-12-30 08:18
Całkowity bezsens dalszej antybiotykoterapii. Trzeba zmienić lekarza. Problem może być w przewlekłej infekcji wirusowej (na to są leki), nadwrażliwosci poinfekcyjnej lub alergii (na to też są leki łagodzące stan zapalny). To jest do rozstrzygnięcia. Trzeba tylko myślącego lekarza.
napisał/a: teczowe.oko 2008-12-30 13:08
Witam!

Przede wszystkim bardzo dziekuje za odpis.
Szczerze napisze ,ze po cichu mialam nadzieje,ze mi doradzisz.
Czytalam wiele opisow na forum i widze ,ze wielu osobom udzieliles swietnych rad.

A wiec pisze dalej.
Oczywiscie uwazam jak Ty dalsza antybiotykoterapia jest bez sensu.
Proponujesz zmiane lekarza ,tyle ,ze... te 4 antybiotyki wypisalo 3 roznych lekarzy!
Najpierw lekarz ogolny(1), potem drugi bo nie zadziwlal,potem laryngolog, a na samymn koncu alergolog bo uznal ,ze poprzednie byly za slabe, i on tam jak byc widzi zapalenie bakteriologiczne.
Powiedzial ,ze podstaw do alergii On tam absolutnie nie widzi.

Wczoraj zdesperowana wyslalam go na prywatna wizyte do innego laryngologa,ktory znow chcial sie brac za antybiotyki(?!) , w sumie NIC sensownego nie powiedzial,maz wiedzial wiecej od niego i wyciagał z niego informacje ,a lekarz na wszystko odpowiadal "no tak w sumie moznaby sprobowac" .
Suma sumarow wyszedł z recepta na engystol i jakies robione krople do nosa.
HELP
napisał/a: kolombina1 2008-12-30 14:29
Mam podobne problemy z gardłem i szukam dobrego lekarza, który by mnie uwolnił od bólu. Gardło boli mnie prawie permamentnie, raz lepiej jest, raz gorzej. Po ściance spływa mi gęsta, lepka wydzielina czesto z krwią jak mam gorsze nawroty.Najgorzej jest rano-musze odksztuszaqć czop, który odblokowuje gardło. Gardło jest ciągle czerwone, nos też często zapchany. Wg lekarza zatoki ok z lekką opuchlizną na rtg. Alergia na wiele rzeczy, ale z panelów nie więcej niż 2 klasa(pleśnie, roztocza, mleko, kazeina), dużo klasa 1.
Wymazy na przestrzeni lat różne były-raz całkiem dobre, a czasem Haemophilus influenzae, gronkowiec złocisty.Przyjmowałam kiedyś Luivac, miałam robioną autoszczepionkę też kilka lat temu.
Obecnie znów jest gorzej i znów szukam lekarza.moj email: kolombina1@tlen.pl
napisał/a: Peter 2008-12-31 08:06
teczowe.oko- na początek można spróbować Groprinosin 3 razy dziennie po 500 mg przez 3-4 tyg. Może się uda w jakiejś aptece dostać bez recepty. Co do lekarzy, to widocznie mąż ma do nich pecha. Engystol można kupić bez recepty. Zachowanie lekarza prywatnego całkowicie bez sensu.
Engystol także wskazany.

Kolombina - istotne jest to, czy stosujesz leki przeciwalergiczne i jeśli tak, to czy jest po nich efekt.
napisał/a: teczowe.oko 2009-01-02 15:40
Ale czy engystol mozna zaczac brac przy zapaleniu? slyszalam ,ze nie powinno sie go zaczynac przyjmowac przy infekcji.Prawda?

No niestety ma wyjatkowego pecha do lekarzy niestety:(
napisał/a: Madzia_23 2009-01-03 09:33
Witam....
mam wielki problem z gardłem:( lekarze,znajomi i rodzina patrza na mnie jak bym była nienormalna i mówią iz sobie wmawiam ze jestem chora.....
moj problem zaczal sie w lutym zeszlego roku.strasznie boli mnie gardlo,czasami mniej czasami bardziej;( poza goraczka nie wystepuje u mnie nic innego(zadnego kaszlu,kataru) nawet jezeli zdarza sie iz dwa, trzy dni dobrze sie czuje to i tak mam stan podgoraczkowy.... bylam juz u wielu lekarzy...poczawszy od ogolnego poprzez roznych innych w moim osrodku zdrowia na prywatnym laryngologu skonczywszy.wszyscy przypisuja mi tylko antybiotyki ktore nic mi nie pomagaja.nie wiem juz co mam robic.....jedno jest pewne te antybiotyki tylko mnie oslabiaja nic wiecej ;/
ktos mi ostatnio mowil zebym zaczela brac bronchovaxon badz ribomunyl. nie wiem co o tym myslec i czy to wogole ma jakis sens???? jestem zalamana.mam dopiero 23 lata a zycie ze mnie uszlo;/ nie radze juz sobie....
prosze mi pomoc bo nie wiem juz co mam robic;(
napisał/a: kolombina1 2009-01-05 09:35
Niestety według mnie nie ma żadnej poprawy po żadnych lekach.
napisał/a: Peter 2009-01-05 10:09
kolombina1 napisal(a):Niestety według mnie nie ma żadnej poprawy po żadnych lekach.

Trzeba wymienić te, które nie działają. Nie sądzę, aby wszystkie nie działały. Takim stwierdzeniem skazujesz się z góry na niepowodzenie. A wtedy szkoda nawet pisać.
napisał/a: kolombina1 2009-01-05 21:22
Głownie to były leki zawierające loratadynę.Dzisiaj lekarz stwierdzil,że niepokojące jest , że wyszła średnia alergia na wszystkie pleśnie i może to świadczyć o grzybicy zatok. Dostalam kolejne skierowanie do laryngologa i zobaczymy co dalej.Jak się diagnozuje i leczy takie schorzenia?
Alergolog stwierdzil, że nie wyszło mi w badaniach duże uczulenie na badane czynniki. Dopiero wynik w zakresie 3-4 świadczyłby o poważnej alergii, a na poziomie drugim to wcale nie musi swiadczyć o alergii i nalezy obserwowac czy rzeczywiście jakis czynnik wyraznie pogarsza moje objawy.Z jednej strony to pociecha-alergie nie są przyjemne, ale za to ja dalej nie wiem co przyczynia się do moich dolegliwości.
napisał/a: Peter 2009-01-06 08:15
kolombina1 napisal(a):Głownie to były leki zawierające loratadynę.Dzisiaj lekarz stwierdzil,że niepokojące jest , że wyszła średnia alergia na wszystkie pleśnie i może to świadczyć o grzybicy zatok. Dostalam kolejne skierowanie do laryngologa i zobaczymy co dalej.Jak się diagnozuje i leczy takie schorzenia?
Alergolog stwierdzil, że nie wyszło mi w badaniach duże uczulenie na badane czynniki. Dopiero wynik w zakresie 3-4 świadczyłby o poważnej alergii, a na poziomie drugim to wcale nie musi swiadczyć o alergii i nalezy obserwowac czy rzeczywiście jakis czynnik wyraznie pogarsza moje objawy.Z jednej strony to pociecha-alergie nie są przyjemne, ale za to ja dalej nie wiem co przyczynia się do moich dolegliwości.

Lekarz postąpił prawidłowo dając skierowanie do laryngologa. On już powinien podjąć odpowiednią diagnostykę i leczenie.
Leki typu loratydyna są dość skuteczne, ale są i skuteczniejsze. Najważniejsza jest właściwa diagnostyka. Faktycznie, taka alergia na ++ może być wymuszona stanem zapalnym organizmu (np. zatok).
napisał/a: Madzia_23 2009-01-06 09:03
Myślałam że chociaż tu mi ktoś pomoże, ale chyba nie mam co na to liczyć :(