Medycyna pracy - praca na wysokości powyżej 3m

napisał/a: andrzejjg 2012-07-07 19:40
Witam.
Zostałem skierowany na staż przez UP na stanowisko pomocnik elektryka. Dostałem w związku z tym skierowanie na badania, gdzie zaznaczone jest "praca na wysokości powyżej 3m". Wyczytałem teraz, że na tej wysokości nie może pracować osoba z wadą wzroku wymagająca stałej korekcji. Ja jestem krótkowidzem i mam lekki astygmatyzm przez co muszę nosić okulary. Zamiast nich korzystam jednak z soczewek kontaktowych. Te z kolei można nosić na wysokości powyżej 3m. Ale z kolei przeciwwskazaniem jest praca np. w zapyleniu. A staż będzie się odbywał na budowach, ja sam zaś będę musiał np pracować przy wykuwaniu bruzd a więc w dużym zapyleniu. Swoją droą pracowałem już w takich warunkach (duże zapylenie z tym, że praca nie była na wysokości) i do pracy musiałem ubierać okulary gdyż z soczewkami z powodu kurzu i pyłu piekły mnie oczy, były czerwone i łzawiły (w okularach tego problemu nie miałem). Czy powinienem poinformować o tym lekarza podczas badać i czy w związku z tym może mi wydać zaświadczenie o niezdolności do podjęcia tego staży? Prosiłbym o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.
napisał/a: juliaa77 2015-10-04 12:41
Nieźle się rozpisałeś:) Czy nie lepiej udać się do lekarza i zapytać? Możesz też zadzwonić... gdzie mieszkasz? Poczytaj więcej na stronie http://www.acz.pl/medycyna-pracy/badania-medycyna-pracy-wroclaw-olesnica. Tam wiele pisze i też możesz iść na badania do lekarza medycyny pracy.