Medycyna pracy - badania wstępne po złamaniu

napisał/a: konek1 2010-12-14 15:15
Witam serdecznie, po złamaniu kości łokciowej, i v śródręcza, firma musi mnie wysłać na badania lekarskie wstępne. 6 miesięcy niedługo minie jak jestem na L4 i w związku z tym mam pytanie.
Mam przykurcz dwóch palców, piątego i czwarty lewej dłoni. Ćwiczę palce, rehabilitację zaczynam dopiero od 17 stycznia. Ale mój lekarz, który mnie leczył Profesor powiedział, że palce powinny wrócić do siebie po intensywnej rehabilitacji.
Powiedział, że mogę w aptece pracować spokojnie.

Czy lekarz medycyny pracy może mi wydać zakaz wykonywania mojej pracy?
W skierowaniu jest opis stanowiska jako: wykładanie towaru, obsługa klienta zgodnie ze standardami.
Pracuję w aptece, a ponieważ są to dwa palce ostatnie (4 i piąty) w ogóle mi to nie przeszkadza, w pisaniu na komputerze, podnoszeniu paczek, wykładaniu towaru.
napisał/a: piotrosiama 2010-12-14 16:03
Po tak długim zwolnieniu lekarskim to badania kontrolne a nie wstępne- to tak dla porządku. A reszta to już zależy w dużej mierze i od Ciebie, lekarz podejmie decyzję również po uwzględnieniu wywiadu z Tobą.
napisał/a: karol44 2011-02-06 11:16
konek napisal(a):Witam serdecznie, po złamaniu kości łokciowej, i v śródręcza, firma musi mnie wysłać na badania lekarskie wstępne. 6 miesięcy niedługo minie jak jestem na L4 i w związku z tym mam pytanie.
Mam przykurcz dwóch palców, piątego i czwarty lewej dłoni. Ćwiczę palce, rehabilitację zaczynam dopiero od 17 stycznia. Ale mój lekarz, który mnie leczył Profesor powiedział, że palce powinny wrócić do siebie po intensywnej rehabilitacji.
Powiedział, że mogę w aptece pracować spokojnie.

Czy lekarz medycyny pracy może mi wydać zakaz wykonywania mojej pracy?
W skierowaniu jest opis stanowiska jako: wykładanie towaru, obsługa klienta zgodnie ze standardami.
Pracuję w aptece, a ponieważ są to dwa palce ostatnie (4 i piąty) w ogóle mi to nie przeszkadza, w pisaniu na komputerze, podnoszeniu paczek, wykładaniu towaru.

[list:2v9jmpgl][list=][/list:u:2v9jmpgl][/list][list:2v9jmpgl][/list:u:2v9jmpgl] po6 miesiącach na L-4 musisz stanąć na komisję w zusie z wnioskiem o rentę ja tak miałem po 6-ciu miesiącach wysłałem do zusu wniosek o rentę
napisał/a: piotrosiama 2011-02-06 12:07
Karol - przymusu nie ma.