Męczący kaszel w nocy u 4latka

madziulla311
napisał/a: madziulla311 2014-06-09 17:55
Witam,
moją córkę od 1,5 tygodnia męczy kaszel w nocy, a także rano i wieczorem. Jest odrywający, taki "szczekający", czasami mam wrażenie jakby zaraz miała się udusić. Jeden lekarz zalecił Maxitrol do nosa, gdyż spływało jej trochę wydzieliny, dodatkowo Sinecod, Diphergan i Montelukast na noc. Po 5 dniach i zerowej poprawie ponownie pokazałam córkę lekarzowi. Na noc został tylko Montelukast, bo "po co ją faszerować skoro i tak nie pomaga", dodatkowo Xyzal, bo może to alergia i inhalacje z Pulmicortu raz dziennie przez 5 dni. Dziś skończyliśmy się inhalować i praktycznie nie ma żadnej poprawy, chociaż czasie trwania tej choroby zdarzyły się już jakieś 2-3 noce bez kaszlu, a teraz od nowa. Kaszel ją budzi, nie może spać. Dodam, że przy obu wizytach u lekarza było "osłuchowo bez zmian". Jakieś 3 miesiące temu przeszła zapalenie krtani. Chodzi do przedszkola, gdzie dzieciaki podobnie kaszlą.

Proszę o jakąkolwiek podpowiedź, co to może być.
napisał/a: ~Anonymous 2014-06-09 19:37
Z tego co się orientuje to rodzaj wirusa. Sama miałam identyczne objawy przez 3,5 tygodnia po kontakcie z kaszlącym przedszkolakiem :)) Lekarz u którego byłam mówi że dużo pacjentów z takimi samymi objawami przychodzi. U mnie występował wzmożony gęsty przeźroczysty śluz na tylnej ścianie gardła i krtani,gardło czerwone. Pomagała duża ilość wody. Przeszło samo bez leków.
Pozdrawiam.
napisał/a: dorotka26 2014-06-16 21:48
U nas było podobnie, katar, kaszel, goraczki i pare innych objawów, okazało to sie wirusem, wszystkie objawy mineły a kaszel pozostal, Mokry. Trwa juz ponad dwa tyg. Ale lekarz mówi ze to normalnie, że odrywa sie itd, że na całkowite "pozbycie" sie kaszlu potrzeba jednak czasu. Z leków bierzemy juz tylko lipomal.
Dodam jeszcze, ze za kazdym razem (jak i pewnie wiekszosc innych dzieci tak ma), po akiejs chorobie czy przeziebieniu, albo kaszel, albo katar, ciagnie sie nawet do około miesiaca po skonczonej chorobie. Wiec może u Ciebie faktycznie tez czas cos pomoze?
napisał/a: jjankowska 2014-06-23 00:31
Sądzę, że kaszel z czasem ustanie. Bardzo dobrze, że lekarz nie przepisał antybiotyku, bo w przypadku infekcji wirusowej tylko by mógł zaszkodzić, więc chwała mu za to ;)
napisał/a: Konstans 2014-06-26 15:26
Ale jeżeli kaszel będzie się utrzymywał dalej nie należy go lekceważyć. Jesli dziecko chodzi do przedszkola a wciąz kaszle to należy zrobic badania np. na obecność chlamydia pneumonie, mykoplazma pneumonie, ksztusiec, które objawiają się właśnie długim uciążliwym kaszlem, zwłaszcza nocnym (gdzie sterydy wziewne nie sa skuteczne).
Alergia równiez daje objawy w postaci kaszlu. Zresztą obecność pasożytów też. I bądź tu mądry :)
Pozostaje nam - rodzicom szukać, by ulżyć dziecku.
Pozdrawiam :)