Męczący kaszel - czy to możliwy koklusz?

napisał/a: ~Anonymous 2012-12-12 15:42
Hej. Od 10 dni męczy mnie kaszel. Na początku był on suchy, miałem stany podgorączkowe, katar - typowe przeziębienie. Udałem się do lekarza, przepisał mi antybiotyk duomox i miałem pić herbapect. Po 5 dniach brania antybiotyku nie było żadnej poprawy, a wręcz ten kaszel się nasilił, raz suchy raz mokry, flegma + katar. Strasznie męczący. (ogólnie samopoczucie fizyczne ok, tylko non stop kaszel) wiec udałem się po praz kolejny do lekarza ale innego. Ten w sumie nic nie stwierdził, kaszel jest bo jest. Gardło czyste. Kazał mi brać dalej ten antybiotyk i kupić flegamine. Dziś mija 10 dzień. Trochę może ten kaszel jest mniejszy, ale nadal jest i flegma też. Mama mi podpowiedziała że to może być właśnie koklusz? czy to możliwe?
napisał/a: piotrosiama 2012-12-12 18:18
No nie sądzę żeby to był koklusz, chyba że miałeś kontakt z osobą na to chorą. Stosuj te leki jakie Ci lekarz przepisał. Na tę wydzielinę przepisano mi ostatnio Mukolinę - bardzo pomogło.
napisał/a: jamesbt 2012-12-18 15:05
Tak, to może być krztusiec. Ale to równie dobrze może być infekcja. Spektrum działania antybiotyków nie jest magiczne i jeden antybiotyk nie obejmie wszystkich możliwości, które mogą w tobie siedzieć. Poczekać jeszcze. Jeśli to krztusiec niedługo zmieni się parę rzeczy. Znacznie częstsze powinny być wymioty. Jeśli one dojdą to szansa na krztusiec wzrasta.
napisał/a: jamesbt 2012-12-19 21:44
Jeśli kaszel będzie utrzymywał się ponad 2 miesiące, to będzie się to kwalifikowało do zrobienia RTG klatki piersiowej. A jeśli jeszcze w między czasie zmieni się charakter tego kaszlu, to już w ogóle.