męczące bóle brzucha

napisał/a: saboteur 2014-11-07 11:38
Witam serdecznie, moim dokuczliwym problemem ostatnich kilku dni są nietypowe (jak dla mnie) bóle brzucha oraz wszelkie inne dolegliwości gastryczne. Niemalże cały czas czuję ucisk i dyskomfort w brzuchu. W pozycji siedzącej uwierają mnie ubrania, kiedy leżę na plecach mam wrażenie jakby wnętrzności zapadały się do środka, pulsowanie. Leżąc na boku czuję jakby w brzuchu (w okolicach pępka) pompował się balon! Pojawia się to zaraz po przebudzenie, mam niespokojny sen w związku z czym często się budzę w nocy a owe dolegliwości dopadają mnie natychmiast. Bardzo proszę o opinię na ten temat,jeżeli ktoś miał bądź ma podobnie niech napiszę co i jak...

pozdrowione
napisał/a: Konstans 2014-11-12 10:31
Czy poza tymi, wymienionymi objawami, masz inne?
masz apetyt? na co? jak się czujesz po jedzeniu?
Masz albo zaburzoną perystaltykę jelit ale wówczas miałbyś np. biegunki-zaparcia. Albo grzybicę lub inne pasożyty. Albo wszystko razem plus stan zapalny.
Pozdrawiam.
napisał/a: saboteur 2014-11-12 16:01
Biegunkę miewam co jakiś czas, zaparć póki co nie mam. Po jedzeniu klasyczna ciężkość. Ukłucia, pobolewania, skurcze,burczenie wszystko na porządku dziennym (różna lokalizacja) Apetyt do niedawna dopisywał, ale jak już pisałem tracę go niemalże w chwilę po tym jak doświadczę jakiś doznań w brzuchu. Na tym skupiona jest cała moja uwaga. Stresuje mnie to w opór, do tego stopnia że gdy czasami coś w brzuchu zaboli to robi mi się gorąco a pikawa zaczyna walić jak młotem. Lekarz jak zaklęty...ZJD i koniec tematu
napisał/a: saboteur 2014-11-12 18:06
Do tego uczucie czegoś pomiędzy mrowieniem a jakby lekkimi impulsami zimna ( ?) w różnych miejscach w brzuchu. Można to porównać z odczuciami jakie pojawiają się tuż przed nagłym przeczyszczeniem.