Mdłości, zaburzenia miesiaczkowania = niedoczynnosc tarczyc?

napisał/a: Jxde 2016-08-02 13:32
Otóż, od jakiegoś miesiąca czuję się po prostu źle. Począwszy od zaburzeń miesiączkowania, czego nie miałam nigdy (tak, zawsze przychodziła wtedy kiedy powinna). Miesiąc temu spóźniła mi się 6 dni, a w tym miesiącu to chyba sobie trochę zabalowała, bo pojawiła się dopiero po 20 dniach. W dodatku nie miałam jeszcze tak bolesnej miesiączki jak tym razem. Dziś na szczęście jest ostatni dzień.

Poza zaburzeniami miesiączkowania, od jakiegoś tygodnia mam mdłości. Irytujące, bo będąc na urodzinach mojego narzeczonego, myślałam, że umieram. Zaczęło mi się kręcić w głowie, miałam ochotę zwrócić wszystko co zjadłam, a moja teściowa myślała, że jestem w ciąży. Never happened, bo zachowujemy ''czystość'' do ślubu i seksu nie uprawiamy (albo uprawiamy, bo peering to tez seks). Budzę się rano, jem śniadanie - mdli mnie. Siedzę, nic nie robię - mdli mnie. Po wypiciu litra wody zaczynam czuć się lepiej, ale potem znowu czuję się tak samo.

Kolejną dziwną sprawą jest to, że kiedy zaczyna mnie mdlić robi mi się tak zimno, że zaczynam się trząść. 35 stopni Celsjusza na dworze, a ja potrafię siedzieć w swetrze, gdzie po 15 minutach leżę w samym staniku, bo... jest mi gorąco, a mój facet nie wie czy robić mi gorącą herbatę czy zimne okłady.

Dodam tylko, że moja mama ma niedoczynność tarczycy, ale do dnia dzisiejszego nie pomyślałam o tym, że ja mogłam to też odziedziczyć. Po prostu zdziwił mnie sam fakt, że to stało się tak nagle. Chyba, że przesadzam i odczuwałam to zawsze, ale nie zwracałam na to uwagi. Czytałam coś na różnych stronach internetowych i część objawów niedoczynności tarczycy odpowiada mi, ale według internetu mam też zawał i udar mózgu.

Co o tym sądzić? Tak, wiem, że powinnam iść do lekarza, ale zanim dotrę do endokrynologa minie co najmniej pół roku.
napisał/a: jetta1 2016-08-09 07:45
podstawowe badania jak TSH, ft3 i ft4 może wypisać lekarz rodzinny.
Później skierowanie do endo i dalsza diagnostyka.
Tu nikt Ci raczej nie powie co jest przyczyną tak złego samopoczucia.
Polecam też zrobić badania podstawowe z krwi i moczu.
Do gin też bym się przeszła na Twoim miejscu.
napisał/a: refleksja 2016-09-30 13:33
Diagnostyka jak najbardziej i również na okoliczność policystycznych jajników, bo przy nich boli jajeczkowanie. Baaardzo...