Mdłości i uciążliwy kaszel po prawie każdym posiłku

napisał/a: grzesław 2006-09-07 19:33
Witam! Od jakiegoś czasu mam bardzo nieprzyjemną dolegliwość. Nie wiem jednak coż może być przyczyna takiego stanu. Prawie po każdym posiłku mam strasznie dokuczliwy kaszel i do tego czasem mdłości. Niekiedy kaszel jest tak mocny, że wzbudza u mnie odruch wymiotny. Dwa tygodnie temu przechodziłem infekcję wirusową i poczatkowo to właśnie temu przypisywałem moją przypadłość. Jednak od tego czasu nic się nie zmieniło. Proszę o pomoc - zaczynam sie niepokoić o stan mojego zdrowia...
napisał/a: plb1985 2006-09-09 21:07
mogą to być objawy refluksu żołądkowo-przełykowego..
masz uczucie pieczenia za mostkiem, zgagi, wzdęcia, bóle brzucha?
napisał/a: grzesław 2006-09-11 20:03
Szczerze mówiąc dość często ostatnimi czasy mam uczucie pieczenia w gardle, zgaga i wzdęcia się również zdarzają. Nie mam za to bólów brzucha. Wiesz może w jaki sposób załagodzić a najlepiej zlikwidować moją dolegliwość???
napisał/a: _Paula_ 2006-09-11 21:21
Warto zrobić badanie endoskopowe, czyli gastroskopię. Po wykryciu np. wrzodów lekarz przepisze antybiotyki likwidujące bakterie Helicobacter pylori, jeżeli to one doprowadziły do uszkodzenia śluzówki żołądka lub dwunastnicy oraz leki regenerujące chory narząd. Kuracja z pewnością pomoże, jednak w trakcie przyjmowania lekarstw stosuj dietę. Nie dlatego, że leczy, ale dlatego, że twój chory przewód pokarmowy nie radzi sobie z ciężką, tradycyjną kuchnią. Jedząc to, co zwykle preferują osoby zdrowe, będziesz odczuwać dyskomfort, bóle brzucha i czas kuracji przedłuży się.
Z wyboru stosuje się leki z grupy inhibitorów pompy protonowej np. omeprazol, pantoprazol, które zmniejszają kwaśność soku żołądkowego. Można stosować leki z grupy blokerów receptorów H2, np. ranitydyna, famotydyna, które pośrednio obniżają kwaśność soku żołądkowego. Wspomagająco można podawać leki alkalizujące. Obowiązuje dieta wrzodowa, częstsze spożywanie mniejszych posiłków, zakaz palenia tytoniu, unikanie stresu.
Dieta?:
Dolegliwości nasilają się szczególnie po zjedzeniu klusek i pierogów, (zwłaszcza podsmażanych), smażonego mięsa oraz innych smażonych potraw, np. frytek. Szkodzą także potrawy nadmiernie pikantne, kwaśne (szczególnie z octem), a także dania z cebulą, kapustą, grochem, fasolą, grzybami, kawa, głównie parzona po turecku i alkohol.
napisał/a: plb1985 2006-09-18 02:36
tak jak Paula pisała dieta, po leki możesz udać się do lekarza
[url=http://http://commed.pl/posting.htm?mode=editpost&p=1174:2n4potil]Tu jest więcej[/url]