Mdłości, częste odbijanie się

napisał/a: kubiasty 2010-01-07 18:58
Witam wszystkich

od jakiś 3-4 miesięcy często zdarzają mi się mdłości i odbijanie się.. Na początku mysłałem, że to jakiś wirus. Zaraz potem pojechałem na 2 tyg do Egiptu. Tam miałem to samo ale myślałem, że to może klątwa faraona. W 90% dolegliwości te są głownie z rana. Np gdy sie obudze jest wszystko ok, gdy wstane z lóżka czuję delikatna pełność w żołądku. Lekko napne mieśnie brzucha i mi sie odbije i jest lepiej. Potem np wypije herbate i np za jakies 30 min zacznie mnie mdlic. Czuje troche uczucie pelnosci, chce żeby mi sie odbiło, ale sie nie odbija. Musze wziąć parę małych łuków wody i wtedy troche sie odbija i mi przechodzi. Tylko że potem przez kilka ladnych godz komplentie nie chce mi sie jeść. I tak np mam przez kilka dni, potem przechodzi, potem znowu wraca. Ze stolcem tez różnie bywa. Najczęściej jest normalnie a czasami luźno. Najczęsciej jest luźny stolec gdy po mdłościach nie mam apetytu. Też często mam gazy i uczucie, że przewala mi się w jelitach. A jeżeli chodzi o odbijanie to najcześciej odbija mi się po jedzenie i po herbacie. Pije jej dosyc sporo ale raczej słabą. Nic mnie boli, a przez te 3-4 miesiące schudłem jakies 6-7kg. Sporadycznie mam kłucie w żołądku jak np najjem sie po dłuższej przerwie. Wyniki badań krwi są bardzo dobre, badanie na pasożyty wyszło negatywnie. Wyżyna mi sie ósemka i czytałem w jednym z postów, że to może być przyczyną podobnych objawów. Tylko ja nie zaobserwowałem u siebie żadnych stanów zapalnych jamy ustnej. Fakt, że mam jeden inny ząb nieźle zepsuty. Za kilka dni dentysta. Może to jest przyczyna ?? Poradzi ktoś coś?? Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
napisał/a: dimedicus 2010-01-08 10:02
Czy byłeś u gastrologa?Stosujesz jakąś dietę,leki?Usg jamy brzusznej?test ureazowy z krwi?
Objawy mogą wskazywać na Zespół Jelita drażliwego
napisał/a: kubiasty 2010-01-08 10:17
U gastrologa byłem. Mówi, że to raczej stresowe,( chociaż stresów to ja specjalnie nie mam), ale wysyła mnie na gastroskopie. Nie stosuje żadnej diety. Nie biore żadnych leków. Jem raczej niezbyt zdrowo i niezbyt regularnie. Jestem często w podróży. USG jamy brzusznej nigdy nie miałem. Co to jest test ureazowy??
napisał/a: dimedicus 2010-01-08 11:25
kubiasty napisal(a):U gastrologa byłem. Mówi, że to raczej stresowe,( chociaż stresów to ja specjalnie nie mam), ale wysyła mnie na gastroskopie.

Widzisz,ze stresem,to jest tak,że nie czujesz a jest w głowie a stres jest jedną z przyczyn takich objawów, dla pewności należy wykonać gastroskopie.
kubiasty napisal(a):Co to jest test ureazowy??
takie testy wykonuje się z różnych próbek ale lekarz przy gastroskopii wykona,chodzi o sprawdzenie czy nie masz bakterii Helicobacter pylori(Hp)też odpowiedzialnej za takie objawy.
kubiasty napisal(a):Jem raczej niezbyt zdrowo i niezbyt regularnie.

widzisz i tu też jest problem,powinno się jeść regularnie (w takich przypadkach ja Twój) mało ale często(5-6 x dn.)stosować dietę lekkostrawną(bez smażonego,tłustego,pikantnego,potraw wzdymających,słodyczy,używek typu kaw,alkohol,papierosy czy mocna herbata)dużo pić napojów ale nie gazowanych.Stosować błonnik( Colon C) na poprawienie perystaltyki i ułatwi wypróżnianie oraz na wzdęcia jest wiele leków jak np Manti,Gastrosil czy Espumisan(ten stosować 4 x dn po 6 kapsułek)Od wyniku badania gastroskopii jest zależne jakie wdroży się leczenie.
napisał/a: kubiasty 2010-01-08 17:28
To co mam jeść jak z tego co piszesz nic nie można?? :) Tym bardziej, że zawsze byłem szczupły 183cm i 72kg. Teraz waże jakieś 64-65kg no i chciałbym jakoś przytyć a na takim jedzeniu to ja raczej nie przytyje. Nie jem tłusto ale tzw schaboszczak to praktycznie podstawa obiadu. Papierosow nie pale, kawy nie pije, alkohol rzadko i w małych ilościach, herbaty jakieś 3-4 szklanki dzienne (słabe), sporo słodyczy zwłaszcza do herbaty jakieś ciastka. Które potrawy mogą powodować wzdęcia?