Materiały o chorobach psychiatrycznych

napisał/a: terry323 2010-02-10 20:25
Witam:)
temat cholernie zbieżny ze wszystkim ale może jest tu ktoś kto mi pomoże, mianowicie, mam 18 lat kształcę się w kierunku studiów psychologicznych i mam pytanie czy wie ktoś może (poza Google bo tam znajdę wszystko tylko trzeba znać nazwy chorób) gdzie mogę znaleźć wszelki materiały o chorobach ich opisach, przykładach leczenia itp?taki wielki zbiór materiałów związanych i potrzebnych do rozpoznawania chorób umysłowych ( w sensie psychiatrycznych) bo Ja jestem cholernie chłonny wiedzy, już teraz chciałbym czytać o tym, ukierunkowywać się na psychiatrię...
Nie usuwajcie tego postu nigdzie indziej nie znajdę na to odpowiedzi;/
Help
napisał/a: Agusia1982 2010-02-10 21:03
Myśle,że tutaj zwykłe książki nie wiele dadzą...raczej potrzebna jest profesjonalana literatura medyczna.Może ktoś zna jakieś ja nie bardzo...raczej dokształcam się tylko w kierunku nerwicy lękowej a ty tutaj potrzebujesz czegoś rozbudowanego.
napisał/a: ata28 2010-02-10 21:12
Biblioteka jaka pedagogiczna , lub bardziej specjalistyczna.
No i moze jednak w necie poszukac opracowan badan klinicznych
napisał/a: terry323 2010-02-10 21:32
Specjalistyczna :)
Te co znałem, typy nerwic itp to znalazłem, ale tam nei ma np. opisu chorób, leczenia itp, do studiów mam 2 lata a mnie szlak trafi bo przez 2 lata chciałbym jak najwięcej się tego dowiedzieć, to takie marzenie wręcz ;/
Co to rozbudowania, właśnie jest problem bo na razie nie chce mieć tam jakiejś konkretnej specjalonści bo wszystko mnie ciekawi w tym samym stopniu a myśl, że jak się uda to w przyszłości będę mógł pomagać ludziom, napędza mnie jak dobry silnik z turbosprężarką...tylko brakuje mu paliwa ;/ że tak to nazwę..
napisał/a: psycholog3 2010-02-11 09:26
ICD -10 - międzynarodowa klasyfikacja chorób (zaburzenia i choroby psychiczne pod literą F) http://stary1.portalmed.pl/finn2/klasyfikacje/index.stm?klas=icd10, a najlepiej w podręcznikach psychiatrii i psychopatologii - np. Bilikiewicz "Psychiatria", Seligman Psychopatologia, Psychologia zaburzeń- Carson
napisał/a: ognista4 2010-02-11 19:29
wiesz gdzie isę najwięcej dowiesz o takich chorobach, jako przyszły psycholog, lub psychiatra?? może rada bęzie trochę drastyczna.....odwiedź kogoś znajomego, który przebywa na leczeniu lub pracuje w psychiatryku....tak naprawdę się naoglądasz....krzyczących, przywiązanych, nakręconych z obłędem w oczach, pociętych....będziesz miał psychiatrię "od kuchni";))
napisał/a: fahima 2010-02-22 22:01
ciekawe zagadnienie z psychiatri to powiazanie roznych zaburzen psychicznych z zaburzeniami hormonalnymi. Bardzo malo na ten temat jest ( wiem niestety z doswiadczenia) i jest jeszcze mniej specjalistow, ktorzy potrafia to powiazac