Materac dla alergika

napisał/a: judka2 2011-05-17 19:29
Okazało się, że mam alergię na roztocza. Muszę wymienić materac do łóżka. Czy muszę kupić materac z tworzyw sztucznych, których roztocza nie lubią - czytaj drogi, czy mogę kupić zwykły sprężynowy i wymieniać go co jakiś czas? Proszę o poradę.
napisał/a: smoczyca1 2011-05-18 11:05
judka napisal(a):Okazało się, że mam alergię na roztocza. Muszę wymienić materac do łóżka. Czy muszę kupić materac z tworzyw sztucznych, których roztocza nie lubią - czytaj drogi, czy mogę kupić zwykły sprężynowy i wymieniać go co jakiś czas? Proszę o poradę.

Myślę, ze wiele zależy od tego jak nasilone są objawy. Jednemu wystarczy częste zmienianie pościeli, inny będzie miał objawy całoroczne mimo materaca syntetycznego, środków roztoczobójczych i zażywanych leków na stałe.
Myślę, że jak do tej pory radziliście sobie na zwykłym materacu to może wystarczy pokrowiec antyalergiczny na materac który można prać . Wietrzenie, wystawianie na mróz lub ostre słońce jest ok bo giną wtedy roztocza ale nie giną ich uczulające odchody i pancerzyki - dlatego pościel prać jak najczęściej w jak najwyższej temperaturze i oczywiście zadbać o taką temperaturę i wilgotność w domu która dla owych stworów jest niekorzystna.
napisał/a: el_medano 2011-08-03 15:21
dokładnie, wszystko zależy od tego, jak bardzo nasilone są Twoje objawy. Dobry materac antyalergiczny to spory wydatek, warto więc najpierw zrobić małe rozeznanie na rynku, żeby rzeczywiście wybrać ten najlepszy :) tutaj opisane są chyba wszystkie rodzaje materacy: http://www.mojealergie.pl/wszystko_o_alergii/dom_bez_alergii/kurz_1/materac_dla_alergika_i_astmatyka.html