masywne zgrubienie błony śluzowej zatok szczękowych

napisał/a: qwer123 2011-08-30 06:59
. Poproszę o interpretację wyniku RTG zatok , które zleciła mi pani dentystka. Powiedziała jeszcze że trzeba ustalić czy to jest zębopochodne. Mam prośbę , może ktoś podpowiedzieć czy tego opisu zdjęcia mam się bać i leczenia? jak wygląda leczenie czegoś takiego? pozdrawiam
napisał/a: qwer123 2011-08-31 11:58
Bardzo proszę kogoś o wyjaśnienie co może oznaczać to masywne zgrubienie błony śluzowej zatok szczękowych :(
napisał/a: rocco11 2011-08-31 19:00
masywne? to raczej wskazuje na pogrubienie sluzowki zatok szcekowych bardziej niz normalnie mogą być pogrubione. Moze przechodzisz jakis stan zapalny, albo przechodziles taki stan. Piszesz tu o wyniku zrobionym u denstysty. Lepiej isc do lekarza i specjalisty laryngologa celem dokladniejszej kontroli. Jednak jesli nie odczuwasz jakichs problemow z gornymi drogami oddechowymi nie musisz sie martwic za bardzo. U wielu osob na badaniach RTG czy TK mozna zauwazyc zgrubienia blon sluzowych w dnie zatok szczekowych. Moze masz podobnie ale zbyt wyraziscie opis zrobiony.
O calej sprawie musi lekarz zdecydowac my Ci tu wiele nie pomozemy bo tez i wiele nie napisales o swoich problemach.
napisał/a: qwer123 2011-10-21 09:39
a nie oznacza to nowotworu jakiegoś? idę do laryngologa i panikuje:(
napisał/a: rocco11 2011-10-22 14:12
no bez przesady, na badaniach w WSOSP w Deblinie w grupie badajen co 3 mial w opisie zgrubienie blos sluzowych w zatokach szczekowych, moze to efekt przebytego wczesniej jakiegos zapalenia czy czegos podobnego, mozliwe ze jakies tam stany zapalne sie tocza bo jestes np. alergikiem albo cos w tym stylu stad cos takiego, albo to efekt zebopochodny np. klopoty z przednim uzebieniem jesli nie byly zeby np. leczone. Raczej bym nie panikowal tylko sprawdzil u lekarza co on tam widzi w wielu przypadkach nie trzeba leczyc jesli np. przyczyna sa zeby wystarcczy wyleczyc zeby a wszystk osie unormuje.
napisał/a: qwer123 2011-10-22 19:16
czyli obrzęk policzka po jakichś antybiotykach czy po czyms zejdzie tak?
napisał/a: rocco11 2011-10-23 17:14
bardzo lakonicznie piszesz i tez za bardzo nie wiadomo co masz na mysli.
Jelsi cos Ci sie dzieje z policzkiem i lekarz to zbadal i stwierdzil, ze nalezy zastosowac antybiotykoterpaie to powinno pomoc na ten policzek, ale jesli masz problem z policzkiem a piszesz cos o zatokach to nie wiem czy to ma wiele ze soba wspolnego, moze ale aby az tak bardzo zatoka oddzialywala na policzek to swiadczyloby o stanie chorobowym, ktory na pewno bardziej dawalby sie odczuc niz tylko zobrazowac na zdjeciu.
napisał/a: qwer123 2011-10-24 07:32
Wlaśnie laryngolog stwierdził że obrzęk policzka jest właśnie przez zgrubienie błony bo robią się jakieś pęcherzyki czy coś. Może być taka opcja?
napisał/a: rocco11 2011-10-24 20:35
nie jestem lekarzem wiec nie chce Ci tu pisac czegos co moze nie byc prawda z medycznego punktu widzenia, ale taka opcja moze byc policzek jest w bliskim kontakcie z zatokami nie tylko szczekowymi ale i innymi, takze jak byles u lekarza zastosuje sie do jego zalecen.