masturbacja u 10 latka

napisał/a: anatolia1 2014-03-30 23:09
Dzisiaj sie upewniłam że od pewnego czasu mój 10 lestni syn sie masturbuje , ma problemy z zaśnięciem po tym wszystkim .Jestem bardzo zdenerwowana tym co zobaczyłam , myslałam że ten problem pojawi się za pare lat ale teraz w tym wieku .. ?:(Co może byc przyczyną ?
3 miesiące temu urodziłam 2 dziecko czy może ten fakt wpłynął na niego ?
napisał/a: tamisia 2014-05-22 14:35
Przyczyny mogą być różne. Jeśli ciężko jest CI się sobie z tym poradzić może rozwiązaniem byłaby wizyta u psychologa dziecięcego ? Konsultacja może naprawdę wiele pomóc.
My również ze starszą córką chodziliśmy na terapię, wprawdzie z innym problemem ale jeśli jesteś z Warszawy to bardzo dobrą specjalistką w tym zakresie jest pani Marta Bogusławska Michniak ,która obecnie przyjmuje w gabinecie psychologicznym pani Kielczyk przy ulicy Gocławskiej w Warszawie.
Pozdrawiam.
napisał/a: calawtrawie 2014-05-22 14:44
Masturacja dziecięca nie jest wcale rzadkim zjawiskiem. Jak poprzedniczka napisała, warto zasięgnąć rady psychologa. Na początek wystarczy w szkole, jeśli jest psycholog. Ma obowiązek dochowania tajemnicy. Różne są czynniki. Często jest to stres, bywa, że dziecko nie kontroluje tego, co robi. Pojawienie się młodszego dziecka też bywa przyczyną.
napisał/a: Gnull 2014-10-13 23:20
Tylko tak z czystej ciekawości zapytam: Czy wykluczasz najprostsze - jak mi się zdaję - rozwiązanie, mianowicie że w chłopcu po prostu obudziło się libido?
Często nam rodzicom zdarza się zapominać, jak to było, kiedy my sami byliśmy na miejscu dziecka, obojętnie czy ma 10, 15 czy 20 lat. Natomiast w tym przypadku doskonale pamiętam, że mając 10 lat byłem już świadom swojego libido, wraz z wszystkim tego konsekwencjami, czytaj: gdzieś tam w szufladzie miałem ukryte pierwsze pisemko z paniami od starszego kuzyna, do którego regularnie zaglądałem. Każdy się rozwija w swoim tempie, a 10 lat to nie jest jakiś przeraźliwie niski pułap, zwłaszcza, że w obecnych czasach "uświadomienie" następuje szybciej. Czy tego chcemy czy nie.
Jeśli to, co Ciebie tak niepokoi, jest po prostu budzącym się pociągiem seksualnym, czyli czymś najzupełniej normalnym, to ciąganie dzieciaka po psychologach i skłanianie do wstydliwych zwierzeń jest najgorszym z możliwych pomysłów i raczej najszybszą drogą do pierwszej traumy.
napisał/a: wikam2 2014-10-13 23:54
Z wypowiedzią sie zgadzam ale na przyszłość patrzymy na daty ;)