maści na rozstępy

napisał/a: ziolo552 2007-03-29 09:55
Witam :) Mam rozstępy na plecach (Lekarz tłumaczył mi, że rosłem szybciej niż skóra mi na to pozwalała i dlatego :()... Są już białe, a więc nic z tym już chyba nie zrobię, prawda??... :( Ale chcę zacząć ćwiczyć na siłowni i chciałbym jakąś maść żeby zapobiec ich powstawaniu... Możecie polecić jakichś parę maści (z przybliżoną ceną)??
Pozdrawiam :)
napisał/a: narin 2007-03-30 16:26
witam,
Moja siostra bardzo przytyla i pojawily sie rozstepy na ramionach ,poradzila sobie z nimi mascia firmy NOW z macicy perlowej ,niestety nie wiem dokladnej nazwy ani ceny ,ale sprobuj poszukac na alegro ,bo wiem ze tam mozna kupic produkty tej firmy
napisał/a: ziolo552 2007-03-30 23:19
OK dziękuję, ale jest też różnica między likwidowaniem, a zapobieganiem :) Czy maści takie mogą być spokojnie używane do obydwu celów?? Aha, a z rozstępami o kolorze białym już nic nie da się zrobić?? Bo słyszałem, że tylko czerwone można likwidować...
napisał/a: klapouszek2 2007-04-01 00:18
Mysle, ze sie da ;) Na rozstepy jest skuteczne to co na blizny czyli moze byc Cepan ok 20zl , Contractubex mala tubka ok 30zl czy jesli chodzi o krem z masy perlowej to np No-scar ok 50zl (ale trzeba popytac w aptekach bo moze jakas promocja i nizsze ceny maja;)). A zapobieganie... no to hmm mozesz jakies kremy stosowac - uelastyczniajace skore, ktorych pelno w sklepach kosmetycznych (moga byc te dla kobiet w ciazy- nie wazne, ze tam jest napisane, ze zapobiegaja powstawaniu i zmniejszaja rozstepy na brzuchu, piersiach czy biodrach - Tobie na pewno tez pomoga
napisał/a: ziolo552 2007-04-01 02:01
Cepan kiedyś miałem, więc spróbuję czegoś innego ;) Przeczytałem na necie, że:
"W fazie II - zanikowej, następuje pozorna regeneracja rozstępów. Czerwone pasma ulegają rozjaśnieniu i zmniejszeniu. Dzieje się tak dlatego, iż zmienione włókna kolagenu oraz cieniutkie włókna elastyny starają się jak gdyby zregenerować zerwaną sieć. Jednak nie ma już możliwości przywrócenia stanu skóry właściwej sprzed nastąpienia ubytku. W rezultacie na skórze pozostają widoczne białe prążki (striae distensae alba), wyczuwalne przy dotyku. Przystąpienie do leczenia rozstępów starszych, będących już w fazie zanikowej może nieco polepszyć stan skóry, ale nie ma już możliwości zlikwidowania ich w 100%."

I słyszałem, że tylko zabiegiem (jakimiś laserami czy czymś) można zlikwidować... :/ Jak nawet się opalę, to białe ślady będą :( A co do zapobiegania to spróbuję iść za Twoją radą ;)
napisał/a: klapouszek2 2007-04-01 21:26
sprobuj moze No-scar - nie jest tani ale sama sie przekonalam, ze efekty sa widoczne i to po kilku dniach stosowania (tylko, ze w moim przypadku dotyczylo to blizny). No i kup krem kosmetyczny np ktorys z tych na tej stronie http://www.apteka-centrum.pl/cialo-prep ... .(dostepne nie tylko w aptece) Zycze cierpliwosci bo rozstepy od razu nie znikna i powodzenia by nie powstaly nowe
napisał/a: ziolo552 2007-04-02 13:41
Dzięki :) Jeszcze małe pytanko: Jeśli mam na ramionach kropki (pozostałości po trądziku - już go nie mam), to jak się opalę to nie będą one widoczne?? :)
napisał/a: klapouszek2 2007-04-03 23:07
Te slady po tradziku tez warto smarowac mascia (czy to contractubexem czy no-scarem) to w koncu znikna. Natomiast jak bedzie po opalaniu to trudno mi powiedziec.
napisał/a: Roxy2010 2010-02-02 12:26
Dzień dobry
ja kupiłam krem Skin Doctor Strach Away, i mam niektóre wątpliwości co do orginalności produktu.Sprzedawca zapewnia że produkt jest orginalny i że posiada wszystkie certyfikaty (kupiłam na allegro u przedstawiciela firmy). Proszę o odpowiedź kobiet które używały ten krem. Jaki jest kolor tego kremu (żółty czy biały)
napisal(a):
napisał/a: dobramoja 2010-02-06 19:51
Są już białe, a więc nic z tym już chyba nie zrobię, prawda??...

sprobuj moze laser frakcyjny na takie stare rozstepy, dziala to tak, ze laser robi duzo mikro dziurek w skorze, to sie potm goi, ale wyrównuje sie kolor skory
napisał/a: kasiula15 2010-03-14 16:52
cześć mam problem z roztępami na pośladkach i plecach a mam 15 lat .Czy są jakies sposoby by one znikły ?? :(
napisał/a: zaraa 2010-05-27 21:32
Spróbuj sobie stosować oliwkę na rozstępy Weleda, która jest dla kobiet w ciąży.podobno działa szczególnie na świeże rozstępy, czerwone pręgi.może i tobie pomoże.