maść przeciwbólowa i axotret przy alkoholu

napisał/a: monika1251 2014-01-04 00:04
Witam mam dwa bardzo wazne pytania.
1. Czy podczas lub jakis czas po spozywaniu alkoholu mozna uzywac masci przeciwbolowych (np bol kosci/stawow itd)
2. Zazywam lek axotret/izotek istnieja dwie nazwy tego samego leku i takie pytanie czy cos sie stanie jesli zazylbym go jakis czas przed albo po wypiciu alkoholu?
napisał/a: PomocnaO 2014-03-05 22:57
spirala napisal(a):Witam mam dwa bardzo wazne pytania.
1. Czy podczas lub jakis czas po spozywaniu alkoholu mozna uzywac masci przeciwbolowych (np bol kosci/stawow itd)
2. Zazywam lek axotret/izotek istnieja dwie nazwy tego samego leku i takie pytanie czy cos sie stanie jesli zazylbym go jakis czas przed albo po wypiciu alkoholu?


1. można
2. zasada jest taka: najpierw lek(żeby się wchłonął), potem alkohol.
napisał/a: Wasztyl 2014-03-14 22:08
PomocnaO napisal(a):
spirala napisal(a):Witam mam dwa bardzo wazne pytania.
1. Czy podczas lub jakis czas po spozywaniu alkoholu mozna uzywac masci przeciwbolowych (np bol kosci/stawow itd)
2. Zazywam lek axotret/izotek istnieja dwie nazwy tego samego leku i takie pytanie czy cos sie stanie jesli zazylbym go jakis czas przed albo po wypiciu alkoholu?


1. można
2. zasada jest taka: najpierw lek(żeby się wchłonął), potem alkohol.


A co to za nowatorska zasada? Proszę o źródło.

Alkohol w przypadku leku jaki Pan bierze nie jest połączeniem zabójczym. Zakładam, że prowadzi Pana dobry lekarz i kontroluje sobie Pan systematycznie enzymy wątrobowe, jeśli są w normie - piwo czy dwa nie powinni zaszkodzić. Zakładam również, że lekarz udzielił Panu wszystkich ważnych informacji odnośnie stosowania tego leku, bo jest on dość szczególny. W razie wątpliwości odsyłam do CHPL (http://www.urpl.gov.pl/).

pozdrowienia