Marznacy palec i inne dziwne objawy. PROSZE POMOC

napisał/a: greep 2006-12-11 03:03
Witam!

2 tygodnie temu zmieniłem prace i mieszkanie (mieszkam za granica, mam 22 lata).

1) Na początku drugiego tygodnia pracy (pracuje w biurze, przy komputerze) zaczal mi marznac najmniejszy palec prawej reki, tej która zwykle spoczywa na myszce od komputera :)
Na początku nie zwracałem na to uwagi, ale już nastepnego dnia zaczęło mnie to rozpraszac i nie moglem skupic się na pracy. Co jakis czas musialem ogrzewac tego palca, masując go, chuchając lub polewając goraca woda. Jednak „chlod” ustępował tylko na chwile.
Dodam, ze palec nie zaczyna mi marznac na samym początku jak przychodze do pracy, tylko po jakiejs godzinie.
2) Nastepnego dnia, oprocz marznącego palca, cala moja prawa reka, do ramienia zachowywala się dziwnie. Miałem takie jakby samowolne ruchy kciukiem, skurcze miesni., gdy reka leżała bezwładnie na stole. Jakby jakies dziwne drgawki. Ale nie trwalo to dlugo.
Tak jakby cisnienie krwi w calej rece było za duze.
3) Do tego doszlo jeszcze samowolne drganie powieki (okolicy prawego oka). Także czulem jakby mi się ruszala powieka.
Wszystko to dzialo się po prawej stronie mojego ciala, co mnie troche zaniepokoilo.
Na początku myślałem, ze problemem może być calkiem spora drukarka laserowa, która stoi po prawej stronie mojego biurka, ok. 0.5 metra ode mnie i jest odwrocona tylem przez co wszystko co wydziela, tak jakby kieruje się na mnie.
Jednak przyszedł weekend, a te objawy co jakis czas się powtarzaja.
Poza tym, ludzie na innym forum utwierdzili mnie w przekonaniu, ze drukarka nie może mieć z tym nic wspolnego.

Ten najmniejszy palec marznie mi jednak nie tylko w pracy, ale także w domu, albo na dworze.
Chociaz gdy w domu jest naprawde cieplo, nie mam takiego objawu…

Dodam, ze wczesniej nigdy nie miałem takich problemow.
Jedynym moim problemem były marznace nogi. Mam to od ok. 1 roku.
Ale gdy w domu jest cieplo, nogi tez mi nie marzna.
Tak samo w pracy, marznie mi tylko ten 1 palec.

4) Oprocz tego, w ciagu ostatniego tygodnia zauważyłem, ze prawa reka mi zdretwiala mi w okolicy łokcia (na zgięciu) trwalo to krotko, ale zdarzylo mi się już 2 raz.
I po raz kolejny był to objaw po prawej stronie mojego ciala.

5) Kolejnym, już ostatnim objawem było (w ciagu ostatniego tygodnia) takiego dziwne uczucie całego ciala. Cos tak jakby z nerwami, napieciem miesni. Nie moglem wtedy spokojnie usiedzieć, musialem co chwila się ruszac. Taki stan trwal najwyżej 20 min i powtórzył się 2 razy w ciagu ostatniego tygodnia.
Kiedys zdarzalo mi się takie cos gdy próbowałem zasnąć. Ale zdarzalo się to rzadko i poza tym nie tylko mnie wiec nie biore tego za jakis powazny objaw, chociaz może jest jakies powiazanie pomiedzy tamtymi, a obecnymi objawami.

O czym warto jeszcze wspomniec jest fakt, ze przez ostatnie 2 miesiace miałem duzo problemow na glowie, co wiązało się ze stresem. A ja z reguly jestem człowiekiem który się stresuje i przejmuje wszystkim. W ciagu ostatnich 2 tygodni tez… można powiedziec byłem zestresowany, a raczej przejety wieloma roznymi problemami z mojego zycia.
Wtedy caly mój organizm nie czuje się najlepiej…
Poza tym, odkad jestem za granica (2 miesiace) nie odżywiałem się za dobrze… Jem malo miesa i ogolnie kupuje najtańsze, nie za bardzo zdrowe produkty.
W związku z tym możliwe, ze mam jakis niedobor witamin w organizmie.
I nie wiem czy to tez może być jedna z przyczyn moich objawow?

Z tego co wyczytałem na roznych forach, kolejna przyczyna może być skrzywienie kręgosłupa. Ja mam skolioze, spowodowana faktem, ze od urodzenia moja lewa noga jest krotsza o 1cm. Do tej pory z reguly chodziłem na wkladce, jak zalecil doktor, ale odkad jestem za granica, rzadko wkladam ta dodatkowa wkładkę ortopedyczna do buta.
Nie wiem czy przez to może mam jakis ucisk na nerw i takie dziwne objawy?

Nie wiem do kogo zwrocic się z moim problemami, do KARIODLOGA, czy do NEUROLOGA?
I co ogolnie może pan mi poradzic?
Jakie badania należy wykonac?
Będę w Polsce w czasie swiat, do sylwestra i chciałbym przez ten czas porobic rozne badania. Mam nadzieje, ze zdaze.

Na forum wyczytałem tez, ze moje objawy mogą wskazywac na zespol Raynauda.
Co pan na to?
Czy moze zasugerowal by pan inna chorobe?
Czy to może być cos powaznego?


Pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje za odpowiedz,

Maciej J.