Marwtica chrzęstno kostna oddzielająca kości skokowej prawej

napisał/a: marcinmlody91 2010-10-26 19:12
Witam, mam pytanie odnośnie kontuzji, której doznałem 28.08.2009 roku podczas meczu. Poczatkowo mój rejonowy ortopeda nie wiedział co mi dolega mimo, że skarżyłem się na ból, zalecił mi noszenie stabilizatora oraz skierował mnie na zabiegi fizjoterapeutyczne, lecz to również nie pomogło. Postanowiłem zmienić ortopedę, gdyż ten nie poradził sobie z moim problemem. Lekarz ten skierował mnie od razu na rezonans magnetyczny z którego wynikało cyt. "Na górno - przyśrodkowej powiechrzni bloczka prawej kości skokowej widoczny podchrzęstny, niejednorodny, twór torbielowaty rozmiarów 13x6x4mm okolony strefą obrzęku szpiku kostnego obszaru bloczka kości skokowej, obraz MR mogący przemawiać za zmianami w przebiegu kostno - chrzęstnej martwicy oddzielającej kości skokowej." . Po wyniku tych badań poszedłem na operacje w której zastosowano: artrotomie stawu skokowego prawego. Usunięcie zmian chondromalatycznych z bloczka kości skokowej. Mozaikoplastyka z użyciem implantów Smith-Nephew-Trufit 2x7mm.
Pomijąc fakt, że przestrzegałem wskazania dotyczącego dalszego leczenia, skierowano mnie znow na zabiegi fizjoterapeutyczne oraz co tygodniowe aplikowanie zastrzyków "Synocrom" 3 szt. Po tym wszystkim dalej odczuwałem dyskomfort w stawie skokowym, lekarz zalecił mi branie saszetek "4flex" na odbudowę chrząstki. Jestem już w drugim miesiącu kuracji lecz nie widzę efektów.

Mam wrażenie, że operacja się nie udała, ponieważ odczuwam tj. przeskakiwanie (strzelanie) w stawie skokowym, które jest równoznaczne z bólem. Powiedziałem o tym swojemu lekarzowi, lecz uznał, że to przeskakiwanie jest poza obszarem, które operowano wcześniej, zdecydowałem się na jeszcze jeden rezonans, który rozwiąże moje wątpliwości. I moje pytanie jest następujące, czy jest jakaś szansa abym powrócił do aktywnego uprawiania sportu? bardzo mi na tym zależy, z góry dziękuje za odpowiedzi.
napisał/a: ulna 2010-10-27 21:32
Teoretycznie jest szansa ana powrót do sportu jednak najpierw należałoby pozbyć się tych przeskoków i bólu (jednak sport raczej już rekreacyjny i bez szaleństw). Powodów takiego przeskakiwania może być parę w tym jednym z nich jest nie udany zabieg, jednak żeby tak sądzić trzeba to ponownie sprawdzić.
napisał/a: marcinmlody91 2010-12-22 15:31
Jest tak jak przeczuwalem, wynik badania rezonansu wykazal:
W górno-przyśrodkowej okolicy prawej kości skokowej widoczne jest w obrazach T1 zal podchrzęstne wgłebienie [ubytek kostny] rozmiarów 14,8 x 10,1 mm - pomiar w płaszczyźnie czołowej, oraz 14,3 x 6,2 mm - pomiar w płaszczyźnie poprzecznej.
- charakteryzujące się hiperintensywnym sygnałem w obrazach T1 zal z i niejednorodnym sygnałem [ w przedniej części niskosygnałowy fragment kostny średnicy około 7mm, a w tylno-górnej w wysokosygnałowy w obrazach T2 zal i STIR obszar płynu lub ziarniny
- obraz MR mogący z uwagi na charakter i umiejscowienie odpowiadać sugerowanej klinicznie martwicy kostno - chrzęstej kości skokowej.

Czy mi się wydaje, czy jest gorzej niż przed operacją ?
napisał/a: ulna 2011-01-02 16:36
Może gorzej nie jest ale lepiej też nie ten 7mm fragment, którego być nie powinno może sprawiać kłopoty
napisał/a: Arden 2011-07-05 22:23
I jak to się u Ciebie skończyło? Jestem w dość podobnej sytuacji. Niby wpierw myślałam, że nieszkodliwa kontuzja i 'do wesela się zagoi'. Chodziłam z tym ze dwa lata bez problemu, nic mnie nie bolało. Od 3 lat wiem, miałam już artroskopie w połączeniu z czyszczeniem i nawiercaniem, miało się samo zrosnąć ale to nic nie dało. W sumie jest nawet gorzej, choć nie moge narzekać na ból.
napisał/a: marcinmlody91 2011-07-06 20:15
Arden napisal(a):I jak to się u Ciebie skończyło? Jestem w dość podobnej sytuacji. Niby wpierw myślałam, że nieszkodliwa kontuzja i 'do wesela się zagoi'. Chodziłam z tym ze dwa lata bez problemu, nic mnie nie bolało. Od 3 lat wiem, miałam już artroskopie w połączeniu z czyszczeniem i nawiercaniem, miało się samo zrosnąć ale to nic nie dało. W sumie jest nawet gorzej, choć nie moge narzekać na ból.

Lipa totalna, na razie moge zapomnąć o piłce, tyle co zastrzyków przyjąłem w ten staw to bania mała. Mam jeszcze się udać na artroskopię, ale za bardzo nie mam na to czasu, w sumie zastanawiałem się nad zmianą ortopedy.
napisał/a: Arden 2011-07-07 09:40
a skąd jesteś o ile można wiedzieć?
ja już byłam u wieeelu ortopedów i kwalifikuje sie tylko do kolejnej operacji, tyle, że już nie artroskopowej... poopijałam się jakichś leków na odbudowanie kości, chrząstek a to i tak g... dalo.
tak to z tym jest, że lipa ze sportem... i z tego co wiem to po całkowitym wyleczeniu tez kiepsko gdyż to po prostu lubi się odnawiać w tym samym miejscu... mamy pecha, że to akurat staw skokowy
napisał/a: marcinmlody91 2011-07-20 22:20
Arden napisal(a):a skąd jesteś o ile można wiedzieć?
ja już byłam u wieeelu ortopedów i kwalifikuje sie tylko do kolejnej operacji, tyle, że już nie artroskopowej... poopijałam się jakichś leków na odbudowanie kości, chrząstek a to i tak g... dalo.
tak to z tym jest, że lipa ze sportem... i z tego co wiem to po całkowitym wyleczeniu tez kiepsko gdyż to po prostu lubi się odnawiać w tym samym miejscu... mamy pecha, że to akurat staw skokowy

Szczecin, bylem u ortopedy na wrzesien umowiony jestem na artroskopie, jestem dobrej mysli, jak nie pomoze, bede leczyl dalej..
az w koncu odpusci i zaczne funkcjonowac normalnie!
napisał/a: Arden 2011-07-24 21:49
ta:P na to bym nie liczyła choć też bym chciała:)
jutro mam wizyte u lekarza więc zobaczymy czy uda się coś z tym zrobić...
w każdym razie życzę Ci wszystkiego dobrego i pozdrawiam:) napisz kiedyś jak to się wszystko u Ciebie skończyło.