Marskość wątroby? Żółtaczka.

napisał/a: dL31n 2012-06-04 17:20
Witam, mam pewien problem, a raczej kilka... i nie potrafię go rozwiązać a lekarze mnie zlewają.

- Wszystko zaczęło się po zażywaniu leków na trądzik o nazwie izotek.
- Pierwszy z objawów jak zauważyłem to był żółto/biały nalot na języku który jest do dnia dzisiejszego. Wymazy z jamy ustnej były robione ale grzybicy nie znaleziono
- Już wtedy zauważyłem że miałem jakby trochę żółte białka w kącikach i jakieś żółte plamy na ciele... Oczywiście wizyta u lekarza. Ta jak jej powiedziałem o tych żółtych plamach i białkach to popatrzyła na mnie jak na kretyna. Dała skierowanie na badania krwi i były ok. Alat, Aspat, GGTP w normie i cała morfologia też. Bilirubiny mi nie zrobili i do dziś nie wiem dlaczego. Wtedy jeszcze byłem mało obcykany w tych wszystkich badaniach i nie wiedziałem, że coś takiego jest.
- W tamtym czasie zostało wykonane USG jamy brzusznej i też żadnych zmian.
- Tak sobie żyłem kilka miesięcy a wszyscy wmawiali mi hipochondrie.
- Potem zaczęły pochodzić jakieś dziwne rany na języku, które są do dziś. Raz są mniejsze, raz większe. Przy braniu probiotyku jakby sytuacja się poprawiała, ale po odstawieniu go wszystko wraca.
- Potem zaczęły się jakieś problemy z żołądkiem i jelitami. Wzdęcia, przelewania, papkowaty stolec, czasami żółty a czasami bardziej brązowy, czasami niestrawione resztki pokarmów, ciężki wzdęty brzuch po jedzeniu, dziwne uczucie gniecenia czegoś pod żebrami - raz z lewej raz z prawej a czasami na całej długości i tak jakby to promieniowało na prawą łopatkę na plecach, zaparcia, biegunek raczej nie choć stolec jest dość luźny.
- Z czasem chyba zacząłem robić się chyba coraz bardziej żółty... Oczywiście wszyscy że sobie wgrywam.
- Zacząłem łapać częste infekcje 2 razy angina w przeciągu 4 miesięcy
- Oczywiście kolejny raz USG jamy brzusznej i niby wszystko ok. (to było jakieś 2 miesiące temu)
- Wizyta i hematologa w celu omówienia badań krwi. Wysłał mnie na jakieś badania i nic nie wykazało. Miałem nadmiar żelaza, ale cała reszta w normie, ale o tym później.
- Oczywiście badania na wirusy B i C wykonywane po dwa razy w dwóch różnych miejscach i oba ujemne
- Trzy razy badanie na HIV i dużych odstępach czasowych i wszystkie trzy ujemne
- Przez ostatnie 4 miesiące badania typu morfologia, crp, ob, alat, aspat, ggtp, amylaza, fosfotaza w normie ale bilirubiny wciąż podwyższone.
- Ten hematolog próbował mi wmówić zespół Gilberta, ale problem polega na tym że jaj mam podwyższoną bilirubinę całkowitą i bezpośrednią
- Mama dość przekrwione oczy ale dodatkowo noszę soczewki, ale o dziwno mam je przekrwione po nocy jak nie mam soczewek na oczach
- Miałem i miewam epizody nerwicy i depresji, ale to raczej efekty tego wszystkiego co się ze mną dzieje
- Jakieś szumy w uszach. Raz głośniejsze raz cichsze. Był robiony rezonans magnetyczny głowy i tam wszystko ok.
- Przy przyjmowaniu jakiś witamin typu b12, b6, b2 i kwasu foliowego (ogólnie taki zestaw witamin) to jakby obraz języka się polepszał. Choć nie wiem na ile te rany na jego bokach to efekt wątroby a na ile brak witamn.
- Miałem taki okres że kompletnie nic mi sie nie chciało, brak energii, mogłem spać cały dzień, ale jakoś od kilku miesięcy przeszło
- Po tym leku były zachorowania na wrzodzejące zapalenie jelita grubego. Nie wiem czy to mam bo jak na razie kolonoskopii nie miałem. Krwi tez nie było i bólów brzucha też nie.
- Jeżeli wrzodzejące zapalenie jelita to blisko temu do PSC, które brałem pod rozwagę ale rokować już na podstawie samej bilirubiny? Sam nie wiem.
- Na języku jest też taka kreska na jego środku co może świadczyć o wrzodach żołądka?
- Czasami swędzi mnie skóra, ale nie wiem na ile to mój stres to nasila a na ile dzieje się to naprawdę.
- W ulotce tego leku jest napisane że może dość do zapalenia wątroby.



To są moje przeróżne wyniki przez okres ostatnich 4 miesięcy

Wyniki z dzisiaj 04.06.2012

anty-HCV - ujemny
HBsAg - ujemny

Bilirubina całkowita - 1,54 (0,20-1) !
Bilirubina bezpośrednia - 0,48 (0-0,20) !
Bilirubina wolna - 1,06 znowu nie ma normy
Białko całkowite - 7,67 (6,3-8,3)
Glukoza - 90 (70-110)
Żelazo - 167 (53-167)
Aspat - 19 (10-34)
Alat - 15 (10-44)
Fosfataza alkaliczna - 75 (45-122)
Amylaza - 58 (0-100)
CK - 66 (24-204)
GGTP - 26 (11-50)
Lipaza - 32 (13-60)
CRP - 0,6 (
napisał/a: dL31n 2012-06-08 17:47
Jakieś pomysły?
napisał/a: Peter 2012-06-14 15:10
Odpowiadam, bo mnie poproszono na PM:
Moim zdaniem już w pierwszym zdaniu jest odpowiedź - izotek. On może być przyczyną tych problemów. W wielu krajach już został wycofany. U nas jak widać nie.
napisał/a: alizee1 2012-06-14 17:50
Peter napisal(a):Odpowiadam, bo mnie poproszono na PM:
Moim zdaniem już w pierwszym zdaniu jest odpowiedź - izotek. On może być przyczyną tych problemów. W wielu krajach już został wycofany. U nas jak widać nie.


Interesujące, pozwolicie że się wtrące i o coś zapytam.
Czyli w tym przypadku mogły nastąpić efekty uboczne po przez podanie tego leku, zapewne antybiotyku.

Czy w takim razie tego typu leki nie powinny być wskazane bez czegoś na wzmocneinie organizmu. Swoją drogą także brałem przez jakiś okres tego typu antybiotyki: na twarz i plecy ale w jakim stopniu mogą negatywnie wpływać na nasz organizm oraz czy ew. leczenie obejmuje odstawienie tego typu ustrojstwa czy to trochę dłuższy "koncert".