Marihuana. hazard i papierosy

napisał/a: xon18onx 2012-04-05 20:35
Witam moje życie jest coraz gorsze.
Opisze po krótce trochę co się dzieje a na końcu zadam kilka pytań.

1) MARIHUANA
A więc rok temu zapaliłem pierwszy raz marihuanęi lubię palić. Jednak przerasta mnie to mam wyrzuty sumienia że się uzależnie oczywiście staram się ograniczać to. Pale sporadycznie dwa dni na miesiąc bądź dwa miesiące. Nieraz też co więcej miesięcy jest też tak że raz paliłem dzień w dzień przez dwa tygodnie. Pytania do was,

- jak ograniczyć to jeszcze bardziej?
- mogę się uzależnić?

2) HAZARD, maszyny
gram od niedawna. Nie wrzucam dużo są to kwoty 5 zł do 10. Jednak ostatnio coraz częściej. A moja natura jest taka że wiem że mogę przegrać a mimo to idę i gram. Najczęściej chodzę gdy potrzebuje pieniędzy. Pytanie do was,

- jak zlikwidować to ? Macie jakieś sposoby?

3) PAPIEROSY
zacząłem palić od 14 roku życia. Aktualnie mam 18. Próbowałem rzucić kilka razy podczas rzucania dochodzę do wniosku że lubię palić. A w rzeczywistości przeszkadza mi to.

- macie jakieś sposoby na rzucenie palenia?
- są jakieś tabletki mocne? Nie zawierające nikotyny? Ale które pomogą rzucić mi palenie?

Co do palenia,czy SKUTKIEM UBOCZNYM może być np.

- czerwienienie, się na twarzy? Uczucie gorąca?
Często też mam tak że gdy jest dość ciepło. Czuje że jest mi gorąco i to bardzo ale tylko na twarzy wtedy ona robi się czerwona, i poce się na niej obficie. Najgorzej jest wtedy gdy wiem albo myślę że ktoś na mnie patrzy, albo widzi jak się poce na niej albo jestem czerwony. Wtedy jest jeszcze gorzej.

Chciałbym zmienić swoje życie. Proszę o rady. Dzięki wszystkim.
napisał/a: xerksez 2012-06-20 19:07
Cześć.
napisal(a):1) MARIHUANA
- jak ograniczyć to jeszcze bardziej?
- mogę się uzależnić?

1. Nie ma jakieś metody cud. Nie wcisniesz ESC i to nie zniknie. Plus, że widzisz coś złego. Masz dwie opcje, przemyśleć swoje życie, wymienić za i przeciw paleniu, zrozumieć (bądź nie), że nie warto i po prostu to rzucić. Jeśli sam nie dasz rady, zgłoś się do poradni.
2. Skoro nie potrafisz tego sam ograniczyć, to prawdopodobnie już się uzależniłeś.
Ja paliłem jakieś półtora roku dzień w dzień.
co do hazardu, to co wyżej.

napisal(a):3) PAPIEROSY
- macie jakieś sposoby na rzucenie palenia?
- są jakieś tabletki mocne? Nie zawierające nikotyny? Ale które pomogą rzucić mi palenie?

Paliłem 8 lat, kilkukrotnie próbowałem ograniczać, to nic nie daje. Palenie trzeba rzucić od razu i na zawsze, tak też zrobiłem.
Tabletki to przereklamowany shit. Podobnie jak przy ziole. Musisz zrozumieć, że palenie papierosów to wielka maszynka do robienia pieniedzy. oni chcą żebyś palił, bo mają na tym kase. bombardują nas głównie przez media, jak to cięzko rzucić palenie pottykajac pod nos zamienniki jak gumy czy coś, notbene samo to produkują. musisz sobie uświadomić, że to jest złe, nic nie daję a tylko niszczy. wszystko jest w twojej głowie, nikt i nic tego nie zmieni jesli sam nie zrozumiesz.

pozdrawiam