marihuana a wskaznki krwi

napisał/a: htyclop 2012-01-19 07:48
Witam
Od 8 miesięcy z jedną miesięczną przerwą pale regularnie marihuane zazwyczaj 1 w tygodniu, bardzo sporadycznie 2. Za każdym razem nie palę jej dużó ponieważ nie mam jeszcze bardzo wyrobionej tolerancji na THC w związku z tym nieduża ilość mi wystarcza do niezłego haju. Moje pytanie jest takie czy taki sposób używania może mieć bardzo negatywny wpływ na wskazniki krwi takie jak morfologia, czas krzepnięcia i pozostałe wymagane zazwyczaj do przeprowadzenia zabiegu czy operacji? Za półtora miesiąca mam zabieg w znieczuleniu miejscowym i zaczełem się zastanawiać. Do tego jeszcze muszę dodać palenie tytoniu od 8 miesięcy. Czekam na odpowiedz i pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-01-19 08:56
Nie ma wpływu na podstawowe parametry morfologiczne krwi, przynajmniej w takiej ilości o której Ty piszesz.
napisał/a: htyclop 2012-01-19 09:34
Dziękuje za odpowiedz. A czy możesz jeszcze skomentować opinie czy około miesiaca przed zabiegiem powinno się przerwać palenie tytoniu? Chirurg z wyższym tytułem tak mi powiedział kiedy ustalaliśmy termin zabiegu.


Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-01-19 09:40
htyclop napisal(a):Dziękuje za odpowiedz. A czy możesz jeszcze skomentować opinie czy około miesiaca przed zabiegiem powinno się przerwać palenie tytoniu? Chirurg z wyższym tytułem tak mi powiedział kiedy ustalaliśmy termin zabiegu.


Pozdrawiam


Panie papierosów zwiększa krzepliwość krwi i zapewne o to chodziło lekarzowi, tylko, że przez operacją/zabiegiem bardziej niebezpieczne jest raczej obniżenie krzepliwości bo mogą wystąpić krwotoki. Ale ponieważ nie wiemy jaki to zabieg ani nie znamy Twojego przypadku, więc tutaj zaufałbym lekarzowi, a jeżeli nie możesz przestać palić to przynajmniej ogranicz.
napisał/a: htyclop 2012-01-19 09:44
Dzięki jeszcze 1. Pozdro!