Marihuana a sex i płodność

napisał/a: Juliett1 2010-01-16 16:02
Witam serdecznie. Czy kilkuletnie palenie marihuany może wpływać na płodność i sprawność sexualną mojego partnera? Może to w jakiś sposób wpływać też na mnie?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-01-16 21:56
Juliett napisal(a):Witam serdecznie. Czy kilkuletnie palenie marihuany może wpływać na płodność i sprawność sexualną mojego partnera? Może to w jakiś sposób wpływać też na mnie?


może powodować impotencję.
napisał/a: Archer 2010-01-16 22:40
napisal(a):może powodować impotencję.


Z tego co weim palenie tytoniu może powodować impotencje ale to przy długim okresie palenia o ile sie nie mylę ? Z trawką podobnie więc już po kilku latach jest to możliwe ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-01-17 09:29
Archer napisal(a):
napisal(a):może powodować impotencję.


Z tego co weim palenie tytoniu może powodować impotencje ale to przy długim okresie palenia o ile sie nie mylę ? Z trawką podobnie więc już po kilku latach jest to możliwe ?


Jest inny mechanizm działania. Substacje smoliste zawarte w dymie papierosowym odkładają się na ściankach naczyń krwionośnych (również prącia), zmiejszając przepływ krwi i to powoduje impotencję, natomiast THC zawarte w marihuanie powoduje zmniejszenie produkcji testosteronu i to bedzie powodem ewentualnych problemów z "męskością". Oczywiście ani papierosy ani maryśka nie powodują takiego stanu rzeczy po jednorazowych, sporadycznych paleniach.