MARIHUANA A SERCE

napisał/a: PANNA12 2013-04-03 09:34
Witam,
Mam pytanie odnosnie działanie marihuany na serce. Zaczeło się od tego że moja kolezanka wkręciła sobie ze jest na coś chora i miała stany złego samopoczucia płaczu itd. Pewnego dnia stwierdziła ze zapali trawe (20 lat) ze jej to pomoze choc nigdy nie paliła. Mamy wspólna kolezanke ktora pali niemal codziennie i twierdzi ze jest to lek na wszystko. Zrobiła fajke trawy z tytoniem. Kolezanka zapaliła z 5 buchów i wypiła pół piwa i sie zaczeło.. nagle poczuła przyspieszone bicie serca trwało to kilka godzin. Tetno moze jak mówi z 200. Nastepnie wkreciła sobie ze chyba miała zawał albo cos. Poszła na pogotowie i nic wszystko okey ale podwyzszone tetno 70-100 zostało. Pozniej zrobiła 2 echa serca z 5 ekg. Juz nie wiem jakk jej pomoc bo twierdzi ze serce ja boli i nie moze spac a minał juz miesiac. Stwierdziła ze pewnie ma kardiopatie rostrzeniowa czy jakos tak i non sto płacze. Czy mozliwe ze taka powazna choroba jest po zapaleniu jednorazowym marihuany? Czy po miesiacu zrobione ekg i echo by nic nie wykryło? Pytam o pana subiektywna opinie co mam zrobic.. jak pomóc?
napisał/a: FizjoBartek 2013-04-07 16:12
Witaj. Diagnozowanie się Twojej koleżanki na własną rękę w internecie nie jest chyba najlepszą opcją.
Człowiek naczyta się różnych chorób i na siłę zaczyna sobie przyporządkowywać swoje objawy pod różnego typu choroby.
Z tą kardiomiopatią rozstrzeniową byłbym ostrożny ze względu na fakt, że w zapisie EKG nie uwidoczniono zmian. Jej aktualne tętno w granicy 70-100 jest do przyjęcia i nie ma w tym nic niepokojącego tym bardziej, że jak pisałeś ostatnio dużo się stresuje. Podejrzewam, że w tym momencie wszystkie objawy są wynikiem stresu.
napisał/a: DR.Green 2013-04-25 15:21
PANNA12 napisal(a): Kolezanka zapaliła z 5 buchów i wypiła pół piwa i sie zaczeło.. nagle poczuła przyspieszone bicie serca trwało to kilka godzin. Tetno moze jak mówi z 200. Nastepnie wkreciła sobie ze chyba miała zawał albo cos.


Ze swojego doświadczenia z ludźmi wydaje mi się że koleżanka po prostu miała atak paniki

napisal(a):mocne bicie serca, kołatanie, przyspieszenie tętna;
pocenie się;
trudności oddechowe, brak tchu, duszność;
uczucie dławienia się;
ból w klatce piersiowej;
zawroty głowy, uczucie osłabienia, omdlewanie;
dreszcze lub nagłe uczucie gorąca;
drżenie;
nudności lub nieprzyjemne doznania w jamie brzusznej;
derealizacja lub depersonalizacja;
obawa przed utratą kontroli nad sobą, szaleństwem;
obawa przed śmiercią;
drętwienia kończyn;
bladość


a dalej zadziałała hipochondria oraz stres, dlatego nawet zgaga może jej się wydawać bólem serca. Jak się uspokoi poczuje się lepiej. Zabierz ją gdzieś, gdzie będzie miała się czym zająć nie myśląc o problemach(tylko nie na piwo), a od razu odżyje.