mam protezę częściową i .........

napisał/a: zwiezda 2011-09-30 00:58
Witam
mam kilka pytań....mam protezę częściową górną 8 punktowa,mam ją od tygodnia dostałam ją od razu po ekstrakcji zębów,
byłam na kontroli jest ok rany się goją,proteza jest ładna i nawet dobrze w niej czuję się
ale mam problem z jedzeniem strasznie dziwnie mi się je nie umie odgryźć nic przednimi zębami
boli i zdaje mi się że te zęby się połamią...odgryzam małe kęsy bocznymi zębami swoimi na których zawieszona jest proteza..
czy to minie ? I będę mogła normalnie odgryźć jedzenie przodem zębów ?
I pytanie o higienę to czy wystarczy dokładne mycie protezy tylko 2 razy dnia ?
Mam też uczucie że proteza się rusza i mi spadnie w trakcie jedzenia...Dentysta mówi że ona się trzyma na 6 zębach i wcale nie rusza się bo to takie uczucie..a no i na dwóch zębach mam kamień nazębny,na nich między innymi trzyma się proteza ale lekarz mówi że nie trzeba usuwać..nie wiem dlaczego tak mówi ?
I czy można płukać usta płynem do ust mając w ustach protezę? Chodzi o to czy nie zmieni ona koloru ?
Czy zęby sztuczne mogą się połamać przy jedzeniu?
I czy zęby filarowe na których wisi proteza z czasem same mogą wypaść ?
I jak wygląda podścielenie protezy ? Bo za 2 miesiące mam zgłosic się na podścielenie czy znów będą robione wyciski ? Bardzo źle to znoszę....I jak używać tabletek protefix ? Co ile odkażać w tym protezę,no i czy mogę w ogóle wrzucić do tego protezę boję się żeby się nie zniszczyła póki co myję ją pasta protefix szczoteczką do protez i płukam w ciepłej wodzie..
Dziękuję za przeczytanie mojego postu ale mało wiem o użytkowaniu protez...stąd tyle pytań
Pozdrawiam