MAM NERWICE

napisał/a: martina_65 2008-11-13 16:49
Czesc nazywam się Marta mam 44 lata i jestem chora jak lekaże stwierdzili na NERWICE DEPRESYJO-LENKOWĄ ciągnie sie to za mną od 12lat juz troszke opanowalam tą chorobe ale ona nawraca jak bumerang.Często gdy jest zła pogoda wtedy to sie wszystko nasila boli mnie głowa skacze ciśnienie oraz czuje jakbym miała zaraz upasc na podłoge nogi odmawiają posłuszeństwa ale mam potrzebe chodzenia choć się nie da,czuje lęk wokół serca jak by miało zaraz coś się złego stac choć wiem że jest wporzadku zrobili mi bardzo wiele badań u wielu lekarzy fizycznie byłam zdrowa jak ryba ale nadal było coś nie tak i ciągłe poczucie potrzeby wizyt u lekarzy.Najbardziej boje się o nogi bo ciągle bolą jajgorzej jest gdy stoję w miejscu mam uderzenia goraca i czuje jakby działo mi się coś w głowie w oczach pojawiaja mi sie kolorowe plamki.Lekarze stwierdzili że to wszystko na tle nerwowym.Prosze poradzcie mi co mogę jeszcze z tym zrobić.dziękuje z góry.
napisał/a: dimedicus 2008-11-14 21:27
Czy była badana tarczyca,badanie ginekologiczne?Czy masz w kimś podporę?Pozdrawiam
napisał/a: martina_65 2008-11-15 08:42
Tak miałam robione badania ginekologiczne oraz na tarczyce,jesli chodzi o tarczyce miałam powiekszony płat tarczycowy mowili lekazrze ze to nie do leczenia a wogole to powiedzieli ze przy nerwicy tarczyca sie powieksza.Jesli chodzi o ginekologie to miałam krwawienia miedzy okresami,robili mi badania na ugryzienia kleszcza było wszystko ok.Mam wspaniałego meza ktory zniusł bardzo wiele i sam stracił przy mnie wiele nerwów ale był i jest dla mnie wielkim oparciem fizycznym jak i psychicznym zawsze moge na nim polegać.Pisze w tej chwili do ciebie i mam takie uczucie jak bym wazyła tone i ciagnie mnie w doł i tez nie mam pojecia co to jest,ja na chwile obecna straciłam wszystkie nadzieje i nie chodze do lekazy moje samopoczucie jest okropne.Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz.
napisał/a: dimedicus 2008-11-15 10:49
Witam!Wszystko wskazuje na nerwicę,środki farmakologiczne,mogą tylko wspomóc Twoje leczenie.A leczenie Twoje,jest uzależnione TYLKO I WYŁĄCZNIE OD CIEBIE.Wszystko jest w głowie,Musisz walczyć Sama Z Sobą(Rodzina na pewno Ci pomoże i wieżę ,że pomaga).Nic tak nie uspokaja jak długie spacery,relaks(czynny)i rozmowa,na różne tematy(nie na temat zdrowia)Nie należy myśleć na temat choroby ,ONA ma odejść.Należy nauczyć się myśleć pozytywnie i "chcieć",nie podawać (wiem,że są chwile zwątpienia i te zwątpienia należy zwalczać)na pewno będzie dobrze,uwierz w to.Uwierzysz ,pokonasz.Powodzenia i Pozdrawiam.PS.W razie czego pisz.
napisał/a: martina_65 2008-11-15 15:27
Dziekuje bardzo za odpis i za słowa otuchy przydadza sie czytajac ten post zrobiło mi sie mardzo miło i napewno mnie to podniosło na duchu.Dzieki tym słowa mam chec by z tym wszystkim walczyc .
napisał/a: martina_65 2008-11-15 19:34
mam jeszcze jedno pytanie bardzo mnie martwi bo zauwarzyłam u siebe na policzkach czole za czerwienie i nie wiem czy to jest od nerwów pa zgóry dziękuie
napisał/a: dimedicus 2008-11-15 19:46
Jeśli plamy nie są stałą urodą lecz okresową,to mogą byc reakcją neurologiczna
napisał/a: martina_65 2008-11-15 21:02
tak samo sobie pomyslałam dlatego tez mam uciski w głowie kwilami myslę ze się wywruce i u padne bardzo temu robiłam badania eeg głowy i ok tylko miałam zmiany po lekowe i tak samo miałam pukcie z kregosupa niewiem czy to moze dlatego ze mam niskie cisnienie bo wynosi 90 na60 i ruzne to moje cisnienie teraz sobie mysle ze jakja wyczymam to a do lekarzy juz niemam zaufania bo wysłaią od kawasza do jawasza i tak wkoło to moje zycie jest nie ciekawe bardzo dziekuje za pomoc
napisał/a: mucia1 2008-11-17 22:45
Mam 16 lat i wydaje mi się że mam nerwicę... Przynajmniej wiele objawów na to wskazuje, m.in. nie mogę siedzieć, spać czy wytrzymać przy tykającym zegarku, mam wahania nastrojów, czasem lęk przed ludźmi, problemy z koncentracją... często nie mogę zapanować nad wzrokiem (sam z siebie robi się zez i to bardzo rozmyty i nie mogę naprowadzić wzroku na normalne widzenie''. Również towarzyszą mi natręctwa typu ciągłe ruszanie nogą...
Chciałam się więc spytać do jakiego lekarza powinnam się udać by dowiedzieć się czy mam nerwicę czy nie bo mnie to martwi... Byłabym wdzięczna gdyby ktoś napisał mi w prywatnej wiadomości...: (
napisał/a: martina_65 2008-11-18 14:58
Czesc nazywam sie Marta po tym co przeczytałam to wydaje mi sie ze na sam wstep powinnas isc do okulisty powiedziec jej co Ci sie dzieje ze wzrokiem a z cała reszta udaj sie do psychologa jestes młoda i szkoda zeby Cie to zniszczyło wydaje mi sie ze psycholog Cie wysle na MUZYKOTERAPIE zebys sie wyciszyła i swoj organizm jezeli bedziesz cos chciała sie dowiedziec to pisz smiało.Pozdrawiam i trzymaj sie bo to jest najwazniejsze zebys sie nie dała chorobie.
napisał/a: bela2 2008-11-18 19:21
Witam wszystkich.Czytam o Waszych objawach nerwicy ale na moje nieszczęście nie spotkałam się tutaj z czymś tutaj co mnie męczy.Mianowicie oprócz wszystkich lęków przed śmiercią,chorobą itp.mam wrażenie jakbym latała.Nie potrafię tego opisać ale mam wrażenie jakby kręciło mi się w głowie chociaż nie są to typowe zawroty.Boję się wychodzić sama z domu gdyż mam wrażenie że się przewrócę.Proszę pomóżcie mi!Czy ma może ktoś z Was podobne objawy i jak je leczy?Bardzo proszę o pomoc!
napisał/a: martina_65 2008-11-19 10:54
Hej moja droga ! Głowa do góry a przede wszystkim nie morzesz myśleć o śmierci bo ta choroba do niej nie prowadzi,to jest tylko nasze wyobrażenie że zaraz umrzemy.Piszesz o zawrotach głowy że cały świat Ci się kręci ja kiedyś tez tak miałam i nadal mam ale już w mniejszym stopniu i cały inny szereg obiawów tej choroby,trzymaj się mocno i nie daj NIE WOLNO! wychoć często na spacery nie boj się jeżeli masz kogoś bliskiego to niech wychodzi razem z Tobą,wychodz do ludzi rozmawiaj ALE NIE O CHOROBIE! staraj się o niej zapomnieć choć na chwile wiem że to jest trudne ale realne. Pisz do mnie jak najczęściej będę starała się Ci pomuc jak mogę i jeśli mogę wiedzieć to z kąd jesteś,ja jestem z Rzeszowa.Pa trzymaj się ciepło Marta.