mam na nodze modzel

napisał/a: nobody2 2007-08-03 19:49
witam
mam pewien problem, mianowicie mam na nodze modzel. niestety wizyte u lekarza 15.08 bo wczesniej mnie nie bedzie w domu gdyz bede na zawodach sportowych. mam go na duzym palcu u nogi i jest jeden wiekszy i do okolo zrobilo sie kilka mniejszych:( czy to jest szkodliwe i czy cos mi grozi w zwiazku z tym ze jest ich wiecej? czy powinienem do lekarza pojsc jak najszybciej czy moge poczekac? one z dnia na dzien robia sie wieksze i zaczynam sie troche obawiac o palec.
prosze o szybka pomoc.
serdecznie pozdrawiam
napisał/a: MadziUlqa 2007-08-03 21:19
Izka Ciężko jest wytępić modzela,ale ja radziłabym sprawdzony przeze mnie sposób...przykładać sobie najlepiej na noc mały kawałeczek czosnku(cieniutki plasterek) i zakleić plastrem.Skóra wtedy stanie sie bardziej miękka i można delikatnie sobie go wycinać(ja to robiłam obcinakiem).Jest to może troszkę drastyczny sposób,ale ja probowalam wszystkiego i nic...miałam nawet chirurgicznie usuwanego i po tym zabiegu pojawiło mi się ich aż 8 :) dlatego sama zawalczyłam o ich usunięcie:)w ciagu dnia też zakladalam sobie taki plasterek z czosnkiem :)


kopiowałam z:
topics2/pytania-vt2686.htm

Pozdrawiam..;)
napisał/a: klapouszek2 2007-08-04 22:52
to, że robią się większe i się jakby "rozmnażają" może wskazywać, że to wcale nie modzele czy odgniotki tylko brodawki. Na jedno i drugie powinien pomóc Acerin lub płyn ABE czy jakiś inny preparat z kwasem mlekowym i salicylowym działający keratolitycznie (maść czy plastry na odciski). Jeżeli jednak to brodawki to zapowiada się dość długa walka i w ogóle warto by to jednak obejrzał lekarz.