Mam małego guzka w okolicach odbytu

napisał/a: jakis 2007-01-15 00:16
Ostatnio znalazłem małego guzka w okolicach odbytu nie krawawi tylko boli lekko czasami co to moze byc? ma na oko 0,5 cm Czym to można zniwelować jakaś maścia?????
napisał/a: Peter 2007-01-15 08:23
Przypuszczalnie to żylak, czyli popularnie hemoroid. Polecam maść Proctoglyvenol, do nabycia w aptece.
napisał/a: jakis 2007-01-15 10:04
Czytałem o tym ale tam pisze ze objawem jest krwawnienie. Da sie to całkowicei wyleczyc??? po drugie ja mam dopiero 20 lat czy ta choroba moze zaatakowac w taim wieku?>??
napisał/a: Peter 2007-01-15 10:49
Gdy zmiany są bardziej zaawansowane, to wtedy jest krwawienie. Początkowe objawy to ból, pieczenie lub swędzenie. Nie da się tego całkowicie wyleczyć (operacyjne też nie daje więcej niż 50 %), ale można leczyć farmakologicznie. Wiek nie ma tutaj zbytniego znaczenia, bardziej predyspozycje takie jak genetyka, zaparcia, zwiększone napięcie w jamie brzusznej (np. wskutek stresu, długotrwałych ćwiczeń itp).
napisał/a: Kasienka84 2007-01-25 11:05
Tez kiedys mialam cos takiego, wcale nie krwawilo a bylo to zylakiem odbytu,udalam sie do chirurga bo lekarz rodzinny mnie skierowal bo ons ie tym zajmuje i dostalam czopki do odbytu takie robione specjalne, i po doslownie kilku dniach zniknal i znaku nie bylo i nie ma, moze udaj sie do lekarza, to nic strasznego, tez malam okolo 20 lat wtedy a moze mniej troszke nawet,