Mam guza mózgu.

napisał/a: mmadzia166 2012-01-31 15:27
Witam. Mam 18 lat i w piątek stwierdzono u mnie guza mózgu. Ma on 24mm średnicy i znajduje się w płacie czołowym. Chciałabym wiedzieć czy podczas operacji będę miała rozcinane czoło, czy czaszkę. Czy trzeba ogolić całą głowę, jakie mogą być powikłania? Czy chemioterapia jest po każdej operacji i jak się do niej przygotować?
napisał/a: Talenna 2012-02-01 10:08
Madzia, najlepiej porozmawiaj ze swoimi lekarzami, bo myślę, że jednak forum nie jest dobrym miejscem to odpowiedzi na tak poważne pytania. Ale bądź dobrej myśli, nie martw się wyglądem, ale swoim zdrowiem, bo to najwazniejsze! Trzymamy kciuki :)
napisał/a: klops2580 2012-02-02 18:14
jakim badaniem stwierdzono u ciebie guza ?
napisał/a: mmadzia166 2012-02-26 15:06
Rezonans i Tomografia. Byłam u lekarza, ale on nie za duzo mi powiedzial. nie wiem jak dlugo moge przybywac w szpitalu i jak moge funkcjonowac po operacji.
napisał/a: Pomocy prosze 2012-02-26 16:51
A palisz albo coś?
napisał/a: mmadzia166 2012-02-26 17:41
Nie, nie.
napisał/a: babayaga 2012-02-29 13:07
Szkoda, że na forum są ludzie, którzy nic nie wiedzą i odsyłają tylko do lekarzy!!!! Forum jest po to, żeby jednak komuś pomóc. Mój mąż miał poważny problem i gdyby nie inne forum zostałby kaleką bo akurat lokalni lekarze nie znali metod jakie stosowali lekarze w Poznaniu - albo nie chcieli odsyłać do konkurencji - bo po co!!! Zaproponowali mu worek urologiczny, a w Poznaniu cyk laserem i mam zdrowego męża. Nie wiem czy ta dziewczyna już jest po trepanacji - ale jeżeli jeszcze nie to w szpitalu na Bródnie w Warszawie wycinają guzy nożem cybernetycznym - czyli gamma i nie ma ingerencji trepanem - promienie likwidują guz przez czaszkę i należy tam zrobić konsultację, a jeżeli nie można akurat tego guza wycinać nożem gamma to wtedy robi się trepanację - bo nie ma innego wyjścia. Na takie rady liczę - gdy czytam to forum - a odsyłanie do lekarzy - przepraszam to każdy wie i nie musi czytać forum bo idzie do gabinetu. Mój przykład z zębem - jeden lekarz mi mówi, że po wyrwaniu dwójki opracują ja i przykleją na taśmie z włókna węglowego - wyjdę z zębem z gabinetu, w innym gabinecie mi mówią, ze należy zrobić most i opiłować trójkę, o taśmach nie wiedzą, w jeszcze innym, że tylko barbarzyńca piłuje tak gruby ząb jakim jest trójka, żeby zrobić most - zaproponowali mi metodę kompozytową - o szynie z włókna nie słyszeli. Każdy lekarz ma inne rady i inne metody - forum jest po to, żeby ludzie trafili na dobrą metodę, o której akurat dany lekarz nie zechce powiedzieć bo za pacjentem idzie kasa - a i co ma powiedzieć pacjentowi - żeby pojechał do Warszawy bo mu tam zrobią lepiej??? Ma stracić swój prestiż = bo przecież akurat on uważa się za najlepszego lekarza w Polsce.
napisał/a: mmadzia166 2012-03-04 14:57
Dziękuję bardzo za zrozumienie. Gdybym nie potrzebowała tych informacji wcale bym tu nie pisala. Operacje mam w piątek. Zawsze wole być przygotowana i wiedzieć co może mnie czekać niż potem zastanawiać się ciągle nad tym i martwić.
napisał/a: babayaga 2012-03-05 16:55
TO TRZYMAM ZA CIEBIE KCIUKI. Szkoda, że jednak musisz mieć operację - a nie zlikwidowanie guza nożem gamma. Będzie wszystko dobrze - bo w innym wypadku nie operowaliby Cię. Powodzenia.
napisał/a: MichałZ 2012-03-05 18:29
Witam,
a zechce się Pani podzielić jakimiś wynikami badań ? bo tak to trudno pomóc po samym określeniu mam guza. Chyba oczywistym jest że żeby dostać się do mózgowia trzeba naruszyć w jakiś sposób ciągłość kości czaszki.
Pozdrawiam.
napisał/a: innyuser 2013-12-12 10:54
Dzień Dobry

Również mam problem ale chyba z krwiakiem,który się nie wchłania ( śródmózgowy )

Gdybym mógł otrzymać jakąś informację na email wschodslonca84@o2.pl byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam