mam dużo objawów niedoczynności tarczycy

napisał/a: AGATA PIWKO 2007-06-21 10:24
Witam!Przeczytałam pani posty i wychodzi że mam dużo objawów niedoczynności tarczycy.Jestem bardzo zmęczona ,osłabiona,nie mam na nic ochoty,mam sucha skórę,morfologie tez mam niską 12 hgb.Zawsze myślałam ze to od choroby stawów bo mam bóle i obrzeki.Lateks mam dodatni,odczyn wllerego roza tez dodatni ,ale anty ccp ujemne.Więc co to może być jak rzs wykluczony.Może to wszystko z tarczycy?Nie powiem teraz pani wyniku tsh bo zostały u lekarza w przychodni.ale mówił,że w normie.Mam 2 guzki z biopsji wyszło ,ze zmiana łagodna.Teraz w pażdzierniku zlecił mi kolejna biobsję nie wiem czy dobrze tak powtarzać,tamtą miałam 2 lata temu robioną.Nie wiem teraz gdzie szukać pomocy czy u reumatologa czy endokrynologa?A moze najlepiej usunąć te guzki?Naprawde ten mój endokrynolog polożył chyba sprawę tylko kontrol co pół roku i to wszystko ,bez leków a ja się żle czuje i nie wiem od czego czy tarczyca czy stawy?Bardzo proszę o porade bo nie wiem co mam robić.Jeszcze jedno jak brałam letroks 25 to miałam nie reguralne miesiączki po odstawieniu uregulowały sie i dlatego lekarz odstawił ten lek.


Przepraszam za błędy.
napisał/a: KATERINA 2007-06-21 16:37
Musi Pani iść do endokrynologa i reuamtologa ,prosta sprawa,wyciecie guzków nic nie da a biopsja nie jest inwazyjnym badaniem więc nie rozumiem czego tu się bać?
Trzeba zrobic morfologię
OB i wszystkie inne badania które podawałam ,być może przed wizytą u lekarza trzeba zrobić badania przeciwciał przeciwjądrowych Ana i ENA to badanie specjalistyczne czeka się na nie 2 tyg ,z krwi ,nie trzeba być na czczo.Trzeba poszukac prywatnego lab np Diagnostyki w kazdym większym mieście jest placówka tam robią tego typu badania koszt około 100zł.
Zrobić rtg rąk i nóg ,rak z nadgarstkami bo jesli to rzs to atakuje wpierw małe stawy rak i nóg.
Musi Pani wyszukać odpowiedniego reuamtologa,żeby poskładał do kupy badania/Pani problemy/Samo się to nie zrobi więc radzę odszukać lekarza i zrobić TSH jeśli jest wieksze niż 2 to kwalifikuje się Pani z tymi objawami pewnie do leczenia/Od tyroksyny nie ma się zaburzeń cyklu tylko od niedoczynnosci/hiperprolaktynemii/pco leki nie deregulują cyklu!!
TRZEBA zmienić ,lekarza ,poczytać co i jak i robić badania i nie dac się zbyć to by było na tyle,pzdr
napisał/a: AGATA PIWKO 2007-06-22 10:14
czy może to być rzs jeśli anty ccp wyszło ujemne?a odczyn walerego roza dodatni?Dziękuje i pozdrawiam.
napisał/a: KATERINA 2007-06-24 17:54
Tego nie wiem musi iść Pani do spr lekarza ,zarówno specj.endokrynologicznej jak i odwiedzić reuamtologa.Bez badań,wywiadu etc to czcze gadanie,życze zdrowia i powodzenia.Prosze jak najszybciej porobić badania i iść do lekarza on dalej Panią nakieruje