mam 20 lat, wyglądam na 14, czy to może być choroba?

napisał/a: liczka123 2013-11-09 22:55
Przepraszam z góry, jeśli taki wątek już był. Mam taki problem, że mam 20 lat, a ludzie przeważnie dają mi 13-14, kiedy mówię, ile mam naprawdę, to nikt mi nie wierzy. Jeśli mam po prostu takie geny, to trudno, ale boję się, że to może być jakaś choroba, czy też zaburzenia hormonalne, ostatnio spędza mi to sen z powiek. Bardzo proszę o odpowiedź, jakieś rady, cokolwiek. Będę bardzo wdzięczna.
Dodam jeszcze, że nie mam objawów nadczynności ani niedoczynności tarczycy, jedyne co zauważyłam to znaczy spadek zdolności intelektualnych oraz duże problemy z koncentracją (zaczęło się to mniej więcej 2 lata temu). Poza tym wszystko jest chyba w porządku, nie mam zaburzeń miesiączkowania, napadów zimna ani gorąca, ciągłego zmęczenia także nie odczuwam.
Bardzo proszę o pomoc. Z gory dziękuję.
napisał/a: aaggaa3 2013-11-10 10:01
witaj:)

napisz może coś więcej, np. ile ważysz, jakiego jesteś wzrostu :)

napisal(a):a ludzie przeważnie dają mi 13-14, kiedy mówię, ile mam naprawdę, to nikt mi nie wierzy.


też tak miałam w Twoim wieku, obecnie również nikt nie wierzy gdy podam swój prawdziwy wiek

warto zbadać tarczycę czyli TSH, FT3 i FT4

nie myślę, aby była to choroba, ale jeśli coś Cię niepokoi warto wykonać oprócz hormonów tarczycy morfologię, ob, badanie moczu czyli badania podstawowe

pozdrawiam :)
napisał/a: joannanr1 2013-11-10 10:09
W pewnym wieku będziesz zadowolona ,że wyglądasz młodziej niż wskazuje metryka:)
To nie jest żadna choroba , taka widocznie jest Twoja uroda.pozdrawiam
napisał/a: liczka123 2013-11-10 10:39
Dziękuję za odpowiedzi, no cóż, jeśli taka moja uroda to trudno. Jeśli chodzi o wzrost to mam 172 cm i ważę 52 kg.
napisał/a: aaggaa3 2013-11-11 18:55
napisal(a):Dziękuję za odpowiedzi, no cóż, jeśli taka moja uroda to trudno. Jeśli chodzi o wzrost to mam 172 cm i ważę 52 kg.


a więc masz idealną wagę :) co do wzrostu

badania podstawowe warto wykonać, ale myślę, że na spokojnie bo zapewne nic się nie dzieje złego :)