Mam 17 lat i mam podejrzenie DYSKOPATII

napisał/a: Mikusia17l. 2007-03-08 08:39
Witam. Mam 17 lat. Od prawie dwóch lat choruje na kręgosłup (tzn. 2 lata temu została u mnie wykryta pierwsza wada). Pierwsze co wykryli u mnie lekarze po zgłoszeniu się do przychodni z bólami kręgosłupa to skolioza (lewostronne skrzywienie kręgosłup) oraz wade wrodzoną "rozczep kręgu przejściowego" (pfine bifida)- zaczełam rehabilitacje- 2 razy w przychodni potem w domu. Nic nie dawała... Wróciłam więc, święcie przekonana że byłam u ortopedy. Okazalo że się był to tylko specjalista rehabilitant!! oszukano mnie!! Potem były jeszcze prądy i 2 tygodnie ćwiczeń w przychodni.
Kolejne wady które wykrywały się pokolei przez następne półtora roku to: pionowe ustawienie kości krzyżowej, asymetria kończyn i coś z miednicą (w związku z tą asymetrią). I kolejne 2 tygodnie ćwiczeń w poradni wad postawy. Te też nic nie pomogły...
Ostatnio ( i o tym ma być post ) zaczęłam odczuwać ukucia w kręgosłupie promieniujące chyba do lewej nogi bo przez 3-5 minut nie mogłam na nią potem ustać- bo gdy ustawałam bolał mnie cały kręgosłup i noga... :( straszne. Wcześniej miałam już skierowanie do neurologa od mojego ortopedy... Wczoraj neurolog wykrył jeszcze że mam słabe czucie na lewej stopie i dodał że to jest chyba napewno DYSKOPATIA. Po konsultacji kazał mi wrócić do ortpedy (bez żadnego kompleksowego badania...). Dodał że rtopeda sam zdecyduje czy mnie leczy sam. Jeżeli nie wracam do neurologa i będe miała obrazowanie specjalistyczne. Z tego co się sama dowiedziałam to albo rezonans magnetyczny albo tomografia.
Jak myślicie, czy powinnam zdać się na ortopede czy samej wrócić do neurologa, skoro zapowiedział że przyjmie mnie bez skierowanie i NAPEWNO zrobi dodatkowe obrazowanie??
Jeżeli to będzie dyskopatia to czego nie wolno mi robić?
Czy mogę normalnie ćwiczyć na wf??...
PROSZĘ O POMOC!! O JAKIEŚ RADY!!... ( bo powoli przestaje mieć na to wszystko siły, im wiecej latam po lekarzach tym bardziej się boje co się jeszcze ujawni. Jaki defekt mojego kręgosłupa...
CZEKAM!!
napisał/a: Izka1 2007-03-09 11:33
HeJ!! specjalista rehabilitant odnoście spraw dyskopatii ma czesciej wiecej wiedzy niz lekarze.Badania obrazowe nie zaszkodza,a jesli jest to dyskopatia,to pewnie ucisk na nerw i stąd Twoje dolegliwosci.Przy odpowiednio dobranych ćwiczeniach,zabiegach,dolegliwosci moga sie zmniejszyc czy nawet ustąpić.Mozesz tez zglosic sie do fizjoterapeuty po skonczonym kursie metodą Dorna lub inna dotyczącą stawów i całego układu kostnego...uwierz,to pomaga.