Mam 14 lat. Chcę schudnąć(chłopak)

napisał/a: ziomalevp 2014-08-12 22:01
Witam. Mam 14lat 167cm wzrostu i ważę 85kg. Bardzo się zaniedbałem kiedyś nie miałem problemu z wagą, a teraz...
Nwm jaki sposób na odchudzanie jest dla mnie dobry ponieważ boję się o stawy podczas biegania łatwo u mnie o jakieś bule w kostkach albo w kolanach. Proszę o pomoc nwm jakie metody mam obrać i jakie będą skuteczne dodam jeszcze że ćwiczę siłowo często np sztanga pompki hantle ławka.I proszę o podpowiedzi jak mam zacząć się odchudzać.
napisał/a: ~Anonymous 2014-08-20 10:36
Jesteś bardzo młody więc powinieneś skonsultować się z lekarzem w kwestii doboru odpowiedniej diety.
Na pewno zrezygnuj ze słodyczy i śmieciowego jedzenia.
Resztę powinien ułożyć lekarz tak abyś w przyszłości nie miał problemów ze zdrowiem.
Ruch jest wskazany jak najbardziej, a ćwiczenia siłowe też pomagają znacznie w spalaniu tłuszczu.
Zamiast biegania polecam jazdę na rowerze, rolkach itd.
No i dieta- dieta i jeszcze raz dieta :)
napisał/a: marzena551 2014-08-29 14:37
Syn mojej koleżanki z nowej pracy ma podobny problem jak Twój. Jest trochę przy tuszy, koledzy w szkole się z niego śmieją, wstydzi się rozebrać na wf-ie. Koleżanka zabrała go do dietetyka, który ustalił mu dietę odpowiednią, teraz restrykcyjnie jej przestrzegają. Dodatkowo chłopak chodzi na zajęcia ruchowe w Zdroficie czyli siłowni u nas w mieście. Wczoraj nawet rozmawiałyśmy o jego postępach i podobno schudł już ok 10 kilo, więc wynik dobry. Chłopak się zmotywował, bo widzi efekty i jakoś łatwiej mu wytrwać w diecie i ćwiczeniach. Życzę powodzenia w walce z problemami!